Jak wybrać dobrą kancelarię prawną w Rzeszowie?

[REKLAMA]

Nie ma chyba takiego miasta na mapie Polski, w którym nie byłoby do wyboru kilkunastu kancelarii prawnych. Nic w tym dziwnego – porady prawne to usługa, z której korzystają często zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy czy instytucje. Jak wybrać dobrą kancelarię prawną w Rzeszowie? Czy w wyborze powinniśmy sugerować się ceną? Podpowiadamy!

Zacznij od swoich potrzeb

Do czego potrzebujesz prawnika? Różne kancelarie mają swoje specjalizacje i pole działania.  W niektórych przypadkach (np. w kmhs.pl w Rzeszowie) mamy do dyspozycji kilku różnych prawników w ramach jednej agencji, którzy specjalizują się w innych zagadnieniach. Są jednak kancelarie specjalizujące się w jednym obszarze. Przed wybraniem odpowiedniej agencji zastanów się również, czy potrzebujesz prawnika na stałe czy jednorazowo.

 

Znajdź kancelarie w Twoim mieście

Kancelarie nie mogą otwarcie reklamować swoich usług (np. dodawać ogłoszeń w gazetach), dlatego próżno jest szukać ofert porad prawnych w takich miejscach. Najlepszy do tego będzie Internet. Na stronie internetowej znajdziesz informacje o specjalizacji, dorobku, doświadczeniu, nagrodach i tytułach naukowych prawników, a także szczegóły o ofercie i zasadach udzielania porad prawnych itd. Nie bez znaczenia jest atrakcyjna strona internetowa, która odzwierciedla kondycję firmy.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Najlepiej napisać wiadomość lub skontaktować się telefonicznie z kancelariami, które zwróciły naszą uwagę – zapytać o formę rozliczeń (umowa o dzieło, zlecenie, faktura?), możliwość udzielenia porad online, o referencję zadowolonych klientów i stawki za obsługę. Już z pierwszych rozmów i wymiany mailowej można wiele dowiedzieć się o firmie.

 

Spotkanie przed podpisaniem umowy

Przed nawiązaniem współpracy umów się na spotkanie w kancelarii – nie tylko ocenisz wygląd siedziby, ale z bezpośredniej rozmowy łatwiej wyczujesz, czy kancelaria zna się na swojej pracy, czy stara się zrozumieć Twoje potrzeby i oczekiwania, rozumie specyfikę Twojej sprawy. Jeśli początek jest dobry, warto zaufać wybranej kancelarii.

 

Kwestia ceny

Jak każdy klient, jesteś stroną umowy i możesz negocjować upust, rabat czy zniżkę. Nie warto jednak w swoim wyborze polegać wyłącznie na cenie. Usługi prawnicze zawsze były prestiżowe – niskie ceny mogą świadczyć również o niskiej jakości usług. W sprawach tak ważnych jak prawo, warto mieć kogoś, na kim możemy polegać i kto wykona swoją pracę w najlepszy możliwy sposób. Dlatego cena, choć jest ważnym czynnikiem dla każdego z nas, nie powinna grać najważniejszej roli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *