Maseczki do twarzy dla cery dojrzałej – na jakie składniki warto postawić?

[REKLAMA]

Każda kobieta wie, jak istotna jest codzienna pielęgnacja skóry twarzy – i z pewnością żadna nie odmówi sobie okazji nałożenia na nią aromatycznej, relaksującej i zarazem odżywczej maseczki. Jej właściwości powinny oczywiście zależeć od kondycji cery i wieku. Co wybrać w przypadku skóry dojrzałej?

Naturalne dobrodziejstwa dla dojrzałej skóry

Cera w każdym wieku wymaga wyjątkowego podejścia, jednak to właśnie skóra dojrzała zasługuje na to, by poświęcić jej więcej uwagi, ponieważ nie tylko szybko traci elastyczność, ale także łatwiej ulega wysuszeniu. Rozwiązanie tego problemu mogą stanowić maseczki do twarzy. Co zatem powinny zawierać, aby jak najlepiej sprawdzić się w przypadku cery dojrzałej? Wśród najchętniej wybieranych składników możemy wymienić na pewno retinol, czyli jedną z postaci witaminy A, wykazującą udowodnione naukowo działanie odmładzające. Ten cenny składnik stymuluje ponadto proces złuszczania martwych komórek naskórka, wyraźnie odświeżając skórę. Innym cennym elementem zawartym w niejednym kosmetyku przeznaczonym dla cery dojrzałej jest kwas hialuronowy, zapewniający skórze odpowiednie nawodnienie, gładkość i sprężystość – to właśnie on doskonale sprawdza się w wygładzaniu drobnych zmarszczek. Kobiety w pewnym wieku chętnie sięgają także po kremy czy maseczki do twarzy zawierające witaminę C, pełniącą istotną rolę przeciwutleniacza. Nie można nie wspomnieć oczywiście o istotnym składniku, jaki stanowi koenzym Q10, który w połączeniu z odpowiednią ilością witaminy E bierze udział w odtruwaniu komórek i hamowaniu powstawania wolnych rodników.

Wybór maseczki do twarzy

Każdy przepis na maseczkę do twarzy, zarówno jak gotowy produkt, posiada szereg specyficznych właściwości, takich jak choćby jej konsystencja i sposób nakładania, zapach czy kolor. Najistotniejszą kwestią pozostają oczywiście jej własności pielęgnacyjne, działanie na cerę i przeznaczenie. Wybierając maseczki do twarzy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, dla kogo są przeznaczone – inne kosmetyki wybierze nastolatka, a po zupełnie inne sięgnie jej mama czy babcia. Istotna jest także kondycja skóry oraz jej skłonność do przesuszania się lub przetłuszczania. Wybór maseczki jest zatem kwestią indywidualną i będzie zależeć nie tylko od typu cery, jak również od efektu, jaki chcemy uzyskać. Dodatkowe walory, takie jak wyjątkowy aromat i łatwość aplikacji lub zdejmowania maski to przyjemne dodatki – powinny jednak być traktowane drugorzędnie. Tego typu kosmetyk ma przede wszystkim służyć odżywianiu skóry i poprawie jej kondycji, o czym nigdy nie należy zapominać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *