Projektowanie 3D – dla kogo?

[REKLAMA]

Druk 3D, skanowanie 3D, czy różnego rodzaju wizualizacje nie robią już dziś na nikim wrażenia. Drukarki 3D są dziś dostępne dla każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Ich ceny wahają się od  kilkuset złotych za bardzo podstawowe urządzenia do użytku hobbistycznego, aż do dziesiątek tysięcy za bardziej profesjonalny model. Jednak, technologia 3D to nie tylko druk, to również, a może przede wszystkim – projektowanie 3D.

Projektowanie – niekoniecznie musisz umieć

Powtarza się, że bez umiejętności projektowania, nie można zająć się drukiem 3D – jest w tym sporo racji, ale można powiedzieć, aby to stwierdzenie było prawdą. Projektowanie nie jest konieczne do tego, aby realizować wydruki w 3D. dlaczego? Z dwóch powodów. Jeżeli chodzi o osoby, dla których 3D jest hobby, to umiejętność modelowania nie jest konieczna. Istnieje wiele zbiorów oraz bibliotek gotowych już projektów, które możemy wykorzystać do druku.  Z kolei, jeżeli chodzi o osoby, które chcą zajmować się drukiem bardziej profesjonalnie, to owszem – powinny poznać one techniki tworzenia projektów w 3D, jednak nie jest to konieczne – jest wiele firm, które oferują w tym zakresie swoją pomoc.

Pomocy w zakresie projektowania 3D potrzebują osoby, które:

– mają pewien pomysł, ale nie potrafią go zrealizować sami,

– posiadają koncepcję przedmiotu, czy urządzenia, jednak nie potrafią przenieść jej do trójwymiaru,

– posiadają gotowy projekt 3D, jednak chciałyby go zmienić/ulepszyć, a same nie potrafią.

Profesjonalne firmy – w czym mogą pomóc?

Jeżeli potrzebujesz projektu w 3D, możesz zgłosić się do jednej z wielu firm oferujących takie właśnie usługi. Wybierając firmę należy jednak porównać ceny, czas wykonywania usługi oraz jakość wydruków. Dziś, kiedy komunikacja jest tak łatwa, a dostęp do informacji taks szybki, z całą pewnością znajdziesz opinie o firmie, z których usług chcesz skorzystać.

Firmy, które profesjonalnie zajmują się projektowaniem 3D, oferują szeroki zakres usług. Przede wszystkim, pracownicy takich firm bez najmniejszych problemów potrafią przenieść w trójwymiar projekt przygotowany w 2D. bez względu na to, jak bardzo skomplikowany jest projekt, profesjonaliści potrafią go wykonać – w końcu mają do dyspozycji wiele innowacyjnych programów. Ponadto, firmy projektowe zajmują się również poprawianiem projektów 3D. może zdarzyć się, że klient firmy potrafi sam projektować, jednak nie ma odpowiednich narzędzi lub doświadczenia, aby projekt był naprawdę dokładny.

Dobra firma projektowa na każdym etapie pracy, będzie konsultować się z osobą zlecającą. To zupełnie normalne, ponieważ pracownicy, często wykwalifikowany personel z oświadczeniem, musi mieć pewność, że tworzona wizualizacja w 3D, absolutnie odpowiada wyobrażeniom, ale przede wszystkim potrzebom klienta. Trójwymiarowe realizacje są przydatne w wielu bardzo ważnych dziedzinach życia: wykorzystuje się je np. w medycynie, czy w edukacji, muszą zatem zostać wykonane z absolutną dokładnością. Z dużą pomocą przychodzą innowacyjne programy, m.in. program CAD. Należy jednak pamiętać, że jego obsługa nie należy do najłatwiejszych…

Jeżeli zatem masz problem związany z projektowaniem w 3D nie załamuj się i nie porzucaj swoich planów. Znajdź dobra firmę zajmującą się projektowaniem usługami związanymi z szeroko pojętym zagadnieniem druku 3D i pozwól zaistnieć Twojej wizji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *