Pumeks – jak bezpiecznie z niego korzystać?

[REKLAMA]

Może być naturalny lub sztuczny, występuje w różnych kształtach i kolorach, a jego podstawowym zadaniem jest oczyszczenie naszych stóp ze zrogowaceń – pumeks, bo o nim mowa, jest niezastąpiony w codziennej pielęgnacji skóry. Choć szorstka i porowata struktura pumeksu może wydawać się nieprzyjazna, prawidłowe korzystanie z niego na pewno nie uszkodzi naskórka. Jak zatem bezpiecznie używać pumeksu? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Który pumeks najlepszy?

Wybór odpowiedniego pumeksu wiąże się z późniejszym komfortem jego użytkowania. Nie warto więc sugerować się ceną produktu. Przed zakupem przyjrzyjmy się porowatości pumeksu – im drobniejszy, tym lepszy. Zwróćmy uwagę, czy powierzchnia pumeksu jest gładka, nie zawiera wyszczerbień i innych defektów. Pomocnym elementem będzie także rączka lub sznurek, który ułatwi nam korzystanie z pumeksu oraz jego suszenie. Pamiętajmy, że sztuczny pumeks zrobiony jest z syntetycznych materiałów i może wywoływać alergię. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie pumeks naturalny, zbudowany z porowatego szkliwa wulkanicznego.

Przygotowanie stóp do zabiegu

Aby pumeks spełnił swoje zadanie, należy w pierwszej kolejności odpowiednio przygotować stopy do zabiegu. Prostym i sprawdzonym rozwiązaniem jest kąpiel w misce z ciepłą wodą. Możesz dodać sól kosmetyczną, wywar z rumianku lub skrobię. Taka kąpiel zmiękczy skórę i sprawi, że będzie ona jedwabiście gładka. Kąpiel powinna trwać około 15-20 min. Po osuszeniu stóp można zastosować pumeks, który pozwoli usunąć martwy naskórek, zrogowacenia i odciski. Nacieraj zmienione miejsca kołowymi ruchami, nie naciskając zbyt mocno na skórę. Następnie zastosuj krem nawilżający. Pamiętaj, aby nigdy nie stosować pumeksu na suchą skórę, co może prowadzić do uszkodzeń naskórka! Podczas zabiegu koniecznie omijaj obszary, które nie są zmienione. Zadaniem pumeksu jest usunięcie martwego, zrogowaciałego naskórka. Użycie pumeksu na zdrową skórę wywoła pieczenie i tylko niepotrzebnie ją podrażni.

Regularne stosowanie pumeksu na odpowiednio przygotowaną do zabiegu skórę pozwoli zapomnieć o szorstkich piętach i nagniotkach. Zadbaj o swoje stopy i ciesz się ich jedwabistą miękkością przez cały rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *