Sposoby na worki pod oczami

[REKLAMA]

Jesteś wyspana, wypoczęta i zdrowa, a jednak masz pod oczami szpecące worki. By zamaskować szarą skórę nakładasz warstwę korektora, ale to nie zawsze pomaga, czasem cień jest tak duży, że przysłonięcie go, wymagałoby nałożenia makijażu scenicznego, a jak w takim make up`ie iść do pracy?

Co powoduje worki pod oczami?

Zastanawiasz się kogo winić za worki pod oczami? Czasem nie ty, ale twoje geny winne są temu, że pojawiają się u ciebie szare cienie, których nie sposób ukryć. Jakie mogą być inne przyczyny:

  • niewyspanie, przemęczenie – skór pod oczami jest bardzo cienka i często właśnie na niej najlepiej widać niedospanie
  • siedzący tryb życia – wolniej krążąca limfa oznacza, że produkty przemiany materii nie są odprowadzane do naczyń chłonnych
  • chora tarczyca – u części osób borykających się z problemami z tarczycą worki pod oczami to codzienność
  • choroby układu krążenia, nerek czy serca – często właśnie poprzez worki pod oczami organizm informuje nas, że coś jest z nim nie tak, jak być powinno

Jak sobie radzić z cieniami pod oczami?

Najlepiej poza higienicznym trybem życia i higienicznym snem, trzeba będzie sięgnąć po kosmetyki specjalistyczne jak Remescar. Jest to jeden z nowszych specyfików na polskim rynku, w którego składzie mamy m.in. kompleks b-peptydowy i minerały z glinki. To one zapewniają, że napięcie skóry w okolicach oczu widocznie się wzmacnia. Remescar służy do użytku codziennego i by był skuteczny, trzeba zapoznać się z ulotką.

Jak działa Remescar?

Najważniejszym składnikiem kremu jest krzemian glinu magnezowego. Ma on silny wpływ na strukturę naczyń krwionośnych i jednocześnie wspiera proces pielęgnacji włosów i paznokci. Krzemian glinu magnezowego czyli glinka mineralna, przylega do komórek i tworzy stelaż, który ułatwia w naprężeniu skóry. Zawarty w kremie kompleks bi-peptydowy wpływa zaś na przepuszczalność naczyń krwionośnych wokół oczu. A to blokuje gromadzenie się płynu pod oczami.

Regularne stosowanie kremy napina więc skórę i niweluje efekt zmęczenie i ładnie poprawia koloryt skóry. Nadaje się zarówno do stosowania na skórę bez makijażu jak i pod make up.

1 thought on “Sposoby na worki pod oczami”

  1. Chłodne okłady z zielonego ogórka, ziemniaka czy czarnej herbaty działają rozjaśniająco, ściągająco, a także pomagają zlikwidować opuchliznę. Aby zmniejszyć worki pod oczami warto również spać na wyższej poduszce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *