Ashwagandha – klucz do zdrowia rodem z Indii

[REKLAMA]

Medycyna wschodu zyskuje wciąż to nowych zwolenników. Sięganie po doświadczenie kultur wschodnich jest o tyle wartościowe, że często sięgamy po suplementy czy rośliny, które na kontynencie azjatyckim stosowane są od dawna. Stąd ich działanie poparte jest sporymi sukcesami.

Ashwagandha to nawa, która coraz częściej pojawia się na zdrowotnych blogach. Pochodzi z Indii i jest po prostu indyjskim żeń-szeniem. Ma wszechstronne działanie i jest w Indiach w powszechnym użyciu. Jej antyoksydancyjne i przeciwbakteryjne właściwości, sprawiają, że znajduje się w diecie znacznej części indyjskiego społeczeństwa.

Ashwagandha – jak stosować, gdzie kupić?

Ashwagandha to lek ziołowy, który wspomaga organizm w walce ze stresem. Ale to nie wszystko, to zioło przede wszystkim podwyższa odporność niespecyficzną, czyli pomaga w przystosowaniu się do zwiększonego wysiłku fizycznego.

Do czego Ashwagandhę stosują hindusi:

  • zapalenie oskrzeli
  • astma
  • zaburzenia cyklu miesiączkowego
  • zaburzenia sny
  • bielactwo

i wiele innych dolegliwości.

Ashwagandha stanowi ważny składnik medycyny ajurwedyjskiej, a jej krzew uprawiany jest w Indiach, Afryce i Azji Mniejszej.

Związki czynne ashwagandhy mają działanie przeciwnowotworowe. W medycynie ajurwedyjskiej roślina wykorzystywana jest też jako środek tonizujący, ale stosuje się ją także w sytuacji wzmożonego narażenia na stres i zmęczenie. Roślinę tą zaleca się też stosować u sportowców, którzy potrzebują sporej energii i jej utrzymania w długiej jednostce czasu. Ashwagandha, niezależnie od tego, w jaki sposób jest stosowana, nie powoduje uzależnień i praktycznie nie ma skutków ubocznych. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to, by przyjmować ją zgodnie z zaleceniami na ulotce suplementu.

Ashwagandhę znaleźć można w składzie wielu preparatów dostępnych bez recepty w aptece. Roślina równie dobrze może być głównym jak i pomocniczym składnikiem leku czy suplementu. Dostępna jest najczęściej w wygodnej formie kapsułek. Lepiej kupować ją w sprawdzonych aptekach.

1 thought on “Ashwagandha – klucz do zdrowia rodem z Indii”

  1. Ashwagandha jest przedmiotem badań wielu naukowców. Ostatnie badania wykazują, że roślina może być skuteczna w przypadku leczenia choroby Alzheimera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *