Pokonaj nietolerancje pokarmowe!

[REKLAMA]

Nietolerancje pokarmowe są bardzo niekorzystnym zjawiskiem. Mogą się one stać przyczyna bardzo nieprzyjemnych, przewlekłych dolegliwości, mogą powodować między innymi nudności, biegunki, zaparcia oraz ogólne poczucie dyskomfortu i osłabienia. Często przyczyną okazują się nietolerancje pokarmowe, które związane są z naszym sposobem żywienia oraz specyficzną mikroflorą naszego organizmu. Test na nietolerancję pokarmową daje informacje o immunologicznym podłożu ewentualnych nietolerancji pokarmowych i może być wykonany w domu.

Na czym polega test na nietolerancję pokarmową?

Test na nietolerancję pokarmową opiera się między innymi o zbadanie reakcji immunologicznej na pewne składniki pokarmu. Wśród typowych składników immunogennych, które oceniać może test na nietolerancję pokarmową zalicza się między innymi:

  • Zboża,
  • Ryby,
  • Wieprzowinę,
  • Wołowinę,
  • Czosnek,
  • Owoce,
  • Rośliny strączkowe,
  • Imbir,

Oraz wiele, wiele innych. Oferowane są często testy badające kilkadziesiąt parametrów w oparciu o ocenę obecności przeciwciał IgG, za pomocą metod jakościowych i ilościowych. Immunoglobulina IgG świadczy o tym, że w jakimś czasie w przeszłości zaszedł kontakt organizmu z danym składnikiem odżywczym i że jest w stanie on powodować reakcje uczuleniowe różnego rodzaju. Obecność przeciwciał IgG może prowadzić do tworzenia się nieswoistych nacieków w obrębie jelita cienkiego oraz innych niespecyficznych dolegliwości. Warto mieć tego świadomość i wykonać podstawowy test na nietolerancję pokarmową.

Jak wykonuje się taki test?

Przeprowadzenie takiego oto testu jest bardzo proste. W opakowaniu od producenta dołączony jest zbiorniczek na krew, którą można pobrać za pomocą dołączonych lancetów z naszego palca. Istnieje możliwość również udania się do punktu pobrań i uzyskać krew drogą klasycznego pobrania. Następnie należy przechowywać krew zgodnie z zaleceniami i skontaktować się z dostawcą, który bezpłatnie odbierze od nas próbkę, która trafi następnie do laboratorium. Nie musimy nigdzie chodzić, czekać długo na wyniki – całe badanie jesteśmy w stanie wykonać metodą korespondencyjną, głównie ze względu na bardzo wysoką trwałość immunoglobulin IgG. Warto zrealizować tego rodzaju testy i przeprowadzić skuteczne procedury już dzisiaj. To naprawdę ma dla nas znaczenie i pozwala skutecznie przeciwdziałać objawom różnego rodzaju nietolerancji oraz dyskomfortów pokarmowych, które mogą nas wszystkich dotykać. Wybierzmy już dzisiaj skuteczne metody diagnostyczne, które pozwalają uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania. Szybko i bez stresu. To naprawdę działa i ma wielkie znaczenie dla nas wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *