Szerokie zastosowanie etykiet samoprzylepnych

[REKLAMA]

Nie jest tajemnicą, że etykiety samoprzylepne spotykamy dziś niemal na każdym produkcie. Nie tylko polskim, ale również tym, który jest importowany do kraju z zagranicy. Jak wyglądają etykiety samoprzylepne, jakie jest ich zastosowanie i jak precyzyjnie odbywa się ich wydruk?

Wydruk etykiet – jaką metodą?

Zacząć należy od tego, że druk etykiet samoprzylepnych najczęściej odbywa się metodą cyfrową. Jest to zrozumiałe z tego względu, że krótki jest czas realizacji takiego zlecenia. Co jednak ważniejsze, zwłaszcza dla mniejszych przedsiębiorców, niski jest koszt takiego wydruku, jeżeli podzielić to na pojedyncze etykiety samoprzylepne. Kluczowe, że tyczy się to nie tylko większego wydruku, ale również i mniejszych partii liczonych nie w tysiącach, ale setkach. Dobrym przykładem jest tutaj platforma labelexpress.eu, którą będziemy się posługiwać. W tym przypadku zamówić można wydruk nawet 500 sztuk etykiet samoprzylepnych. To ważne, jeżeli nie ma większego zapotrzebowania na partię etykiet lub ma to być próbna ich wersja. Druk cyfrowy sprawdza się w tym wyśmienicie.

Na jakich materiałach można drukować etykiety?

Nie sposób się również nie odnieść do materiałów, na jakich drukuje się etykiety. Otóż wybór jest bardzo szeroki, a przeważnie jest to papier, ewentualnie folia. Jeżeli weźmiemy pod uwagę papier biały półpołysk, etykiety samoprzylepne są dostępne ze standardowym klejem akrylowym, mocnym klejem kauczukowym lub klejem odlepnym. Poza tym może to być także papier złoty lub srebrny. Z kolei etykiety foliowe to naklejki nadrukowane na folii polipropylenowej białej lub transparentnej. Jeżeli to ta druga opcja, wówczas są to etykiety samoprzylepne przezroczyste.

Etykietowanie produktów – automatyczne lub ręczne

Firma labelexpress.eu, do której powracamy raz jeszcze, drukowane etykiety nawija na rolę, dzięki czemu ich aplikacja może być automatyczna lub też ręczna. Jeżeli etykietowanie jest automatyczne przy zamówieniu lepiej wybrać gilzę, gdzie następnie zachodzi możliwość wybrania orientacji nawoju oraz średnicy gilzy. Przy ręcznym etykietowaniu za opakowanie powinny posłużyć kartoniki, a więc dyspensery ułatwiające ręczne naklejanie etykiet.

W przypadku firmy labelexpress.eu warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię, a mianowicie sam proces zamówienia oraz kalkulator. Trzeba mieć na uwadze, że firma stworzyła swego rodzaju kalkulator dla zamawiających etykiety. W tym narzędziu nie tylko wgrają oni niezbędny do druku cyfrowego plik, ale również określą wielkość zamówienia oraz wybiorą rozmiar etykiety samoprzylepnej. Oczywiście w tym miejscu należy też podać materiał, na jakim mają one być drukowane oraz określić ich opakowanie – gilzę lub kartonik.

Nie da się ukryć, że jest to duże ułatwienie dla zamawiającego lub zainteresowanego zamówieniem etykiet klienta, który w ten sposób może oszacować koszty. Bez względu na wybór firmy nie ulega natomiast wątpliwości, że etykiety samoprzylepne najlepiej zadrukowywać metodą cyfrową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *