Co warto wziąć pod uwagę wybierając fototapetę do sypialni?

[REKLAMA]

Fototapeta to doskonałe rozwiązanie do sypialni. Warto jednak jej wybór wcześniej dobrze przemyśleć.

Fototapety zdecydowanie wracają do łask. Dzisiaj nie są już uznawane za symbol kiczu i złego smaku, a wręcz przeciwnie, docenia się ich liczne zalety. Zmienił się też sposób ich wykorzystywania. – Obecnie nie pokrywa się nimi wszystkich ścian w całości. Stanowią raczej element dekoracyjny. – mówi Anna Wicher ze sklepu z fototapetami FOTEKS.PL – Właśnie tak wykorzystuje się je w sypialni, gdzie wprowadzają przytulny i sprzyjający relaksowi klimat – dodaje Pani Anna.

Na co zatem warto zwrócić uwagę wybierając fototapetę do sypialni?

Fototapeta w sypialni, ale gdzie?

Wzorzyste fototapety mogą sprawdzić nieco przytłaczające wrażenie, tymczasem sypialnia to miejsce wypoczynku i relaksu. Dlatego w takiej sytuacji fototapetą warto pokryć jedynie fragment ściany. Gdzie sprawdzi się dekoracja tego rodzaju? Na ogół fototapetę umieszcza się u wezgłowia łóżka bądź naprzeciwko miejsca wypoczynku. Wówczas zaraz po przebudzeniu wzrok pada właśnie na tapetę. Jeszcze innym rozwiązaniem jest wytapetowanie fragmentu ściany znajdującego się nieopodal narożnika. Wówczas duże pomieszczenie będzie się wydawać przytulniejsze.

Jaki wzór wybrać do sypialni?

Znaczenie ma nie tylko sama kolorystyka fototapety, ale też i jej wzór. Relaksowi zawsze sprzyjają łagodne motywy geometryczne czy roślinne ornamenty. W sypialni często stawia się na fototapety przedstawiające krajobrazy, rośliny czy zwierzęta. Całość powinna być utrzymana w stonowanej kolorystyce, która sprzyja relaksowi i odpoczynkowi.

Fototapeta w sypialni – tak czy nie?

Podczas poszukiwania fototapety do sypialni pod uwagę należy wziąć miejsce jej montażu oraz wzór. Wybór w tym zakresie na rynku jest bardzo szeroki i każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie – sprawdźcie np. tutaj. Fototapety cieszą się w tym przypadku coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, są w końcu nie tylko estetyczne, ale i bardzo funkcjonalne.

2 thoughts on “Co warto wziąć pod uwagę wybierając fototapetę do sypialni?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *