Rower idealny – jak go wybrać?

[REKLAMA]

Rower to coraz bardziej popularny środek transportu. Polacy jeżdżą na rowerze niemal wszędzie – do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi, a także rekreacyjnie lub w ramach ćwiczeń sportowych. Nie każdy rower jednak nadaje się do wszystkich celów. Jakie rodzaje rowerów są więc najbardziej popularne?

Rower górski

Popularny „góral” to rower, który znają chyba wszyscy. Termin rower górski jest bardzo szeroki i obejmuje wiele modeli jednośladów, z których każdy przeznaczony jest do innych celów. Góralem można jeździć zarówno w trudnym terenie, jak również po ścieżkach rekreacyjnych. Idealnie nadaje się na krótkie przejażdżki oraz długie wyprawy lub na tory rowerowe. Można na nim wykonywać skoki, brać udział w wyścigach i maratonach.

Jak wśród tak wielu modeli wybrać ten najbardziej odpowiedni? Na to pytanie można znaleźć odpowiedź na https://www.jakirowerkupic.pl/rowery-gorskie/. Trzeba jedynie określić do czego będzie służył rower i kto będzie na nim jeździł. Ważny jest także rozmiar ramy oraz wielkość kół.

Rower miejski

Rowery miejskie są często lekkie, a swoim wyglądem przypominają modele popularne w drugiej połowie XX w. Ich cechą charakterystyczna jest kosz umiejscowiony na kierownicy. Rowery miejskie są idealne zarówno na krótkie wycieczki, jak również dojazdy do pracy lub przejażdżki na działkę. Niektóre z nich mogą być też używane jako rowery do jazdy sportowej, mającej na celu spalanie kalorii.

Tak jak w przypadku rowerów górskich, tak również rowery miejskie powinny być odpowiednio dopasowane do użytkownika. Ze względu na uniwersalny charakter, warto postawić na modele markowe, np. rowery kross, wśród których zarówno dorośli jak i dzieci znajdą dla siebie idealny jednoślad.

Rower crossowy

Rower crossowy to bardzo uniwersalny rodzaj jednośladu. Można na nim jeździć zarówno po miejskich ścieżkach, jak również w bardziej naturalnym środowisku, jak las czy wiejskie dróżki. Nadaje się więc na dojazdy do pracy, dłuższe przejażdżki lub do jazdy sportowej. Rower crossowy nie posiada zazwyczaj dodatkowego wyposażenia, a jego konstrukcja wykonana jest z lekkich materiałów, dzięki czemu cały rower nie waży zbyt wiele, jest szybki i zwrotny.

Jaki rower wybrać?

Zakup roweru nie jest łatwym zadaniem. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, z których każdy może służyć do innego rodzaju jazdy. Przed zakupem warto więc skorzystać z pomocy, jaką jest porównywarka rowerów. Określając kwotę, jaką można przeznaczyć na zakup, oraz płeć i wiek użytkownika jednośladu otrzymać można gotową podpowiedź, który rodzaj roweru będzie najbardziej odpowiedni. Porównywarka zaproponuje również konkretne modele, których koszt będzie mieścił się w określonym przedziale cenowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *