Czy blaty kuchenne decydują o wyglądzie kuchni?

[REKLAMA]

Blaty kuchenne nie tylko pełnią w kuchni rolę użytkową. Ich niezwykle ważnym zadaniem jest dekoracja mebli oraz całego pomieszczenia. Trzeba mieć wobec niego konkretne oczekiwania oraz konkretne wymagania. Na szczęście producenci oferują nam coraz więcej rozwiązań, które są estetyczne i trwałe.

Aby kuchnia spełniała nasze oczekiwania – była praktyczna, funkcjonalna i estetyczna muszą być spełnione określone warunki. Oczywiście zdecydowanie lepiej jest, gdy mamy do czynienia z kuchnią na wymiar – wykonywaną na indywidualne zamówienie – wtedy jest możliwość dopasowania mebli do kształtu pomieszczenia oraz wykorzystania lepszych jakościowo materiałów: drewna czy kamienia dekoracyjnego w postaci granitu. Również meble systemowe, które są dobrej jakości pozwolą cieszyć się kuchnią w 100%.

Musimy sobie uświadomić, że kuchnia jest przede wszystkim pomieszczeniem użytkowym, a dopiero później dekoracyjnym. To wymusza na inwestorach pewnego rodzaju działania, które zapewnią swobodne przygotowanie posiłków.

Nie oznacza to jednak, że kuchnia i jej wyposażenie nie powinny dawać przykładu. Rodzaj materiału użytego do produkcji mebli, dodatki w postaci szkła lub stali nierdzewnej, a także blaty kuchenne – to wszystko decyduje o prestiżu pomieszczenia.

Dlaczego blat jest taki ważny?

Oprócz materiału, z którego wykonane są meble kuchenne to blat jest właśnie najważniejszym jej elementem. Wynika to nie tylko z funkcji użytkowej, którą pełni, ale również powierzchni, którą zajmuje. Każdy z gości, który będzie nas odwiedzał w pierwszej kolejności zwróci uwagę na wygląd szafek oraz pozostałej zabudowy, a w następnej kolejności na blat. Warto więc zadbać o to, aby był on precyzyjnie wykonany, prawidłowo zamontowany oraz fachowo pielęgnowany. Granit, który jest zdecydowanie najtwardszym materiałem, z którego można wykonać blat pozwala na wszechstronną aranżację kuchni i praktyczne połączenie ze sobą wszystkich jej elementów.

Blat granitowy – trwałość i elegancja

Obecnie blaty mogą być wykonane z bardzo wielu materiałów. Inwestorzy niezwykle cenią sobie drewno, beton architektoniczny, szkło dekoracyjne czy zabudowę z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych oraz płytek. Ogromną popularnością cieszą się również blaty kuchenne granitowe – są one synonimem praktyczności oraz elegancji, choć ich zakup i montaż to pewnego rodzaju inwestycja.

Granit jest świetnym materiałem na blat. Na uwagę zasługuje przede wszystkim jego twardość, a co za tym idzie odporność na uszkodzenia mechaniczne: obtłuczenia, zarysowania, przebarwienia, utratę koloru. Granit jest także odporny na kontakt z detergentami. Dużą zaletą wynikającą z jego zastosowania jest także brak reakcji na wysokie temperatury.

Poza trwałością liczy się także estetyka. Dzięki wykorzystaniu specjalnych narzędzi kamieniarze z firmy Dario-Stone z okolic Piaseczna mogą sprawić, że blaty kuchenne będą miały dowolny kształt. Możliwe jest oczywiście wycięcie w blacie otworów pod zlewozmywak czy baterię kuchenną.

Ten rodzaj kamienia jest materiałem uniwersalnym, o różnorodnej, ciekawej kompozycji. Mnogość barw, odcieni sprawia, że inwestorzy bez problemu mogą dopasować blat do koloru szafek, płytek, koloru ścian czy sprzętu AGD. Wszystko to sprawia, że blat w znaczącym stopniu decyduje o wyglądzie kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *