Elewacja systemem dociepleń

[REKLAMA]

Koszty ogrzewania pomieszczeń, jak i wszelkiej innej energii od wielu lat bezustannie rosną. Chcąc zredukować koszty, niezbędne okazuje się ocieplanie ścian zewnętrznych oraz innych elementów budynku powodujących ucieczkę ciepła z pomieszczeń. Wybór systemów elewacyjnych nie powinien więc być dyktowany jedynie ceną i estetyką wykonania. Niezbędna jest jakość i gwarancja energooszczędności rozwiązania.

Budownictwo o niskim zapotrzebowaniu na energię jest od lat wspierane przez Unię Europejską, co oprócz rygorystycznych przepisów pozwala też na rozwój nowych, energooszczędnych technologii. Firma Weber należąca do Saint-Gobain istnieje na polskim rynku od ponad 20 lat. W ofercie produktowej firmy Weber znajdziemy ogromną gamę wyrobów i rozwiązań nowoczesnej chemii budowlanej o różnorodnym zastosowaniu.

Silną pozycję w polskiej branży budowlanej posiadają systemy ociepleniowe weber.therm, nowoczesne produkty elewacyjne. Skonstruowane zostały na bazie metody bezspoinowego ocieplania ścian budynków BSO (ETICS).

Prawidłowe wykonanie docieplenia metodą BSO jest gwarancją długiej trwałości rozwiązania, jego niezawodnej jakości, a przy okazji BSO okazuje się tańsza w porównaniu z innymi stosowanymi technologiami ociepleń ścian zewnętrznych budynków. Metoda bezspoinowego ocieplania ścian polega na odpowiednim klejeniu płyt izolacyjnych z powierzchnią ściany. Przyklejone płyty izolacyjne zostają pokryte cienką warstwą ochronną masy klejącej. Warstwę wykończeniową metody BSO są cienkowarstwowe wyprawy tynkarskie.

Weber od lat zgłębia tematykę elewacji i ich znaczenia w ochronie obiektów budowlanych przed czynnikami atmosferycznymi, ale również ich energooszczędnością. Firma Weber stworzyła kilkanaście zaawansowanych systemów ociepleniowych, Komponenty poszczególnych systemów są stosowane ze względu na ich właściwości dotyczące przyczepności międzywarstwowej, przenoszenia naprężeń termicznych i przepuszczalności pary wodnej.

Najnowszą i najbardziej zaawansowaną ofertą w ramach systemów weber.therm jest tynk hydrofilowy weber.pas topdry AquaBalance. Produkt umożliwia prowadzenie prac na ścianach wymagających ocieplenia oraz na ścianach potrzebujących wyrównania powierzchni i estetycznego wykończenia.

AquaBalance charakteryzuje niezwykle unikalna struktura mikrokanalików. Poprzez kanaliki powierzchnia zwilża się wodą w czasie deszczu lub mgły. Jednak powierzchnia parowania znacznie się zwiększa, co ułatwia i przyspiesza proces parowania wody.

Tynk jest odporny na porastanie algami i grzybami. Grzyby i algi to jedyne znane mikroorganizmy, które rozwijają się na każdym podłożu. Nic więc dziwnego, że z upodobaniem rozwijają się na elewacjach budynków, powodując powstawanie plam i przebarwień. Powierzchnia ściany z zastosowanym na niej tynkiem weber.pas topdry AquaBalance jest zabezpieczona przed rozwojem mikroorganizmów. Jednocześnie tynk hydrofilowy jest przyjazny dla człowieka i środowiska ze względu na nieznaczną zawartość środków biobójczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *