Jak prawidłowo dbać o zęby?

[REKLAMA]

Każdy marzy o pięknym, białym uśmiechu i pełnym garniturze, zdrowych zębów. Dbanie o prawidłową higienę jamy ustnej jest bardzo ważnym elementem porannej i wieczornej higieny. Coraz częściej, chcąc ten cel osiągnąć, stosujemy nie tylko pasty do zębów, ale także płyny do płukania jamy ustnej, nici dentystyczne czy preparaty wybielające.

Dentyści zgodnie powtarzają, że w wielu przypadkach, do dbania o prawidłową higienę jamy ustnej nie wystarczy szczotkowanie zębów dwa razy dziennie przez dwie minuty. W wielu sytuacjach, między innymi w problemach z nadwrażliwością, podatnością do osadzenia się kamienia czy powstawania przebarwień, dbanie o zdrowie jamy ustnej powinno obejmować spektrum o wiele większe, w tym: prawidłową dietę, nitkowanie i stosowanie płynów do płukania. Warto wiedzieć, że wśród dostępnych preparatów znajdują się nie tylko takie, które zapewnią świeży oddech i oczyszczenie, ale również produkty o specjalnym działaniu. Należą do niech między innymi: Corsodyl czy Eludril. Są to preparaty o działaniu nie tylko bakteriobójczym i odświeżającym oddech, ale również leczniczym. Osobom, które cierpią na rozmaite dolegliwości związane z kondycją jamą ustnej polecane są takie właśnie preparaty.

Dlaczego nie wystarczy samo szczotkowanie? Wielu z nas szczotkuje zęby niedokładnie albo zbyt krótko, używamy nieodpowiednich szczoteczek i past do zębów. Ponadto wiele miejsc nie sposób wyczyścić samą szczoteczką: policzków, języka, przestrzeni między zębami. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie higieny o takie elementy, jak płukanie czy nitkowanie. Warto również pamiętać o wyborze odpowiednich preparatów. Specjalistyczne płyny do płukania nie tylko przyniosą pożądany efekt w postaci oczyszczenia i odświeżenia, ale także dadzą ulgę w uciążliwych stanach zapalnych dziąseł i będę stanowiły skuteczny środek do przeciwdziałania tworzeniu się i rozwojowi bakterii.

W szczególnych sytuacjach, na przykład tuż po zabiegach stomatologicznych czy w przypadku różnego rodzaju infekcji, stomatolog może zalecić wyłączne stosowanie płynów do płukania o specjalistycznym działaniu. Do codziennej pielęgnacji natomiast wystarczą produkty dostępne w sklepach i drogeriach oraz regularne ich stosowanie. W połączeniu z odpowiednim szczotkowaniem i nitkowaniem powinny zapewnić zdrowy i piękny uśmiech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *