Praca opiekunki w Niemczech – dlaczego Niemcy wybierają opiekę domową?

[REKLAMA]

Niemieckie społeczeństwo to już niemal w 20% seniorzy, co daje nam kilkanaście milionów osób starszych. Liczba osób potrzebujących opieki stale wzrasta. Co zrobić z potrzebującymi schorowanymi rodzicami? Jak zorganizować opiekę domową w przypadku seniora, który potrzebuje stałej pomocy? Coraz większa ilość niemieckich rodzin decyduje się na całodobową opiekę domową. Jest to obecnie popularne rozwiązanie, które pozwala na zachowanie komfortu osoby starszej. Pozostaje ona we własnym domu i może cieszyć się spokojną starością. Niemieckie rodziny bardzo doceniają opiekę sprawowaną przez Polki. Na rodzimym rynku opiekuńczym znajdziemy wiele firm proponujących wyjazdy do Niemiec. Dlaczego Niemcy tak często wybierają opiekę domową? I jak znaleźć uczciwą pracę w branży opiekuńczej?

Niemcy doceniają polskie opiekunki seniora

Sumienne, zaangażowane, życzliwe, zaradne – to najczęstsze przymiotniki jakie padają z ust Niemców o polskich opiekunkach osób starszych. Są wysoko cenione w branży i często preferowane przez niemieckie rodziny. Przy znalezieniu dobrej opiekunki domowa opieka seniora jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Alternatywą dla niemieckich rodzin jest umieszczenie seniora w domu spokojnej starości. Jednak nie cieszą się one dobrą opinią. Dodatkowo coraz więcej słyszy się o problemie niskiej jakości usług w niemieckich domach opieki. Wybierając opiekę domową osoba starsza może spędzić jesień życia we własnym zaciszu domowym. Łatwiej jej również zaufać. Opiekunki bardzo często kontynuują zlecenia u jednego seniora/seniorki, wymieniając się ze zmienniczką. Senior zostaje więc otoczony opieką osób które zna i wie, że może mieć do nich zaufanie. Jednak w jaki sposób szukać pracy w opiece? Jak znaleźć firmę, która dba o bezpieczeństwo opiekunek i opiekunów?

Gdzie szukać uczciwej pracy w opiece?

Szukając pracy w opiece nad osobą starszą postaw na firmy, które zdobyły już zaufanie innych opiekunek. Liderzy w branży opiekuńczej mają już za sobą tysiące udanych wyjazdów, zadowolonych opiekunek i szczęśliwych niemieckich rodzin. Wybieraj wyłącznie spośród firm proponujących legalne zlecenia i umowy. Przykładem jest Veritas Opieka – agencja opiekuńcza, która zajmuje się kompleksową organizacją wyjazdów do pracy w opiece. Firma proponuje bezpłatne wyżywienie, zamieszkanie i obustronny przejazd, dzięki czemu opiekunowie nie muszą martwić się opłatami związanymi z życiem w Niemczech. Warunkiem wyjazdu do pracy jest co najmniej podstawowe doświadczenie w opiece nad seniorem i komunikatywna znajomość języka niemieckiego. Pracując z Veritas Opieka możesz liczyć na jedne z najwyższych wynagrodzeń na rynku opiekuńczym: średnio 1800 € netto na miesiąc. Szukasz dobrego zlecenia? Sprawdź najnowsze oferty w firmie Viertas Opieka: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *