Jak wybrać dobre prześcieradło?

[REKLAMA]

Mimo że jest najbardziej niewidocznym element pościeli, to od niego zależy podstawa wyglądu i komfortu łóżka, w którym będziemy przebywać przez kilka godzin na dobę. Przytulne ciepło w zimowe noce czy lekkość podczas letniego wypoczynku zależy od materiału, z którego wykonano prześcieradło. Jak wybrać najlepszą wersję, która zagwarantuje zdrowy i smaczny sen?

Większość z nas śpi na łóżku z ramą i materacem, a w takim wypadku bezdyskusyjnym wyborem będzie prześcieradło z gumką. Dzięki niemu rano nie będziemy mieć pod sobą skotłowanej kupki materiału. Idealne dopasowanie do górnej krawędzi materaca, brak zagnieceń i estetyczny wygląd jednoznacznie preferują takie rozwiązanie. Prześcieradło z gumką 160×200 to rozmiar najbardziej uniwersalny, jeśli chodzi o duży materac na tzw. łożu małżeńskim (choć nie możesz zapomnieć, by przed udaniem się na zakupy dokładnie sprawdzić wymiary swojego materaca) – trudno znaleźć w sprzedaży tak duże wyroby bez gumki. Inne kryteria będą zależeć kształtu, właściwości i materiału, z którego prześcieradło z gumką zostało wykonane.

Jeśli chodzi o materiał, dopasuj go do swoich upodobań (chyba że Twój małżonek woli dokładnie odwrotnie)

Jaki materiał wybrać? Zestaw jest całkiem duży i tak naprawdę zależy jedynie od naszych preferencji. Bawełna egipska jest gruba i przytulna, lżejsze będzie prześcieradło z flaneli lub jerseyu, choć nadal to dobry wybór dla zmarźlaków.  Satyna lub poliester to najlepsza opcja dla tych, którzy lubią przewiew i nie znoszą nadmiaru ciepła. Trudno tu jednoznacznie wskazać uniwersalne zalety – każdy z tych rodzajów, byle wykonany z porządnego materiału, sprawdzi się przy ścieleniu łóżka.

Prześcieradło z gumką sprawdź gramaturę

Ważniejszą informacją, którą powinniśmy sprawdzić, zanim wybierzemy prześcieradło z gumką, jest informacja o gramaturze. Szczególnie istotna będzie wtedy, gdy chcemy się zdecydować na produkt w bardzo niskiej cenie – być może wynika ona z gramatury w okolicach 200 g/m kw. Niska wartość oznacza małą ilość włókien w metrze kwadratowym naszego potencjalnego zakupu. Może okazać się, że kupimy bardzo prześwitujący i słaby jakościowo kawałek materiału, a nie porządne prześcieradło z gumką 160×200 czy w jakimkolwiek innym rozmiarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *