Jak wybrać łóżko do spania?

[REKLAMA]

Ludzie bardzo często nie zdają sobie sprawy, że spędzają w łóżku aż 1/3 całego swojego życia. Rekomendowane jest zatem bardzo staranne wybranie tego mebla. Jak wiadomo sen ma ogromny wpływ nie tylko na nastrój, ale również zdrowie. Jak zatem wybrać łóżko do spania?

Łóżko powinno być wyposażone w zagłówek

Można zaobserwować, że omawiane meble bardzo często są wyposażane w zagłówek oraz podnóżek. Wspomniany zagłówek nie tylko strzeże użytkownika przed ewentualnym przeciągiem, ale również można się o niego bardzo wygodnie oprzeć. Ponadto udaje się uniknąć sytuacji, w której poduszka upadnie na podłogę. Z kolei podnóżek ma zdecydowanie mniejsze znaczenie.

Czy warto sugerować się ceną?

Ceny łóżek w zdecydowanej większości przypadków uzależnione są od rodzaju materiału, a także sposobu ich wykonania. Warto wiedzieć, że przeważnie meble wykonane z sosny lub świerku będą tańsze w stosunku do łózek z twardszego drewna, jak buk, dąb czy brzoza. Rekomendowane jest szczególne zwrócenie uwagi czy w cenie łóżka uwzględniony jest także stelaż i materac. Bardzo często klient musi dodatkowo kupić każdy z wymienionych elementów. Osoby zainteresowane zakupem łózka coraz częściej jednak wybierają oddzielnie stelaż i materac. Dopasowują je bowiem do własnych potrzeb.

Jakość snu

Osoba zainteresowana zakupem łóżka powinna najpierw bardzo poważnie zastanowić się, czy dobrze śpi. W zdecydowanej większości przypadków za zły sen odpowiada nieodpowiednie łóżko z leciwym materacem. Warto mieć świadomość, że ciału do właściwej regeneracji na pewno nie wystarczy gąbkowy tapczan czy tapicerowana kanapa wyposażona w sprężyny. Człowiek znacznie bardziej zregeneruje się na bardzo wysokiej jakości łóżku oraz materacu.

Długość łóżka

Należy zdawać sobie sprawę, że minimalna długość omawianego mebla powinna równać się wzrostowi danej osoby plus przynajmniej 25 cm. Ponadto szerokość od 90 do 100 cm będzie gwarantowała znacznie większą wygodę użytkownikowi. Zalecane jest również, by wysokość łóżka wynosiła minimum 40 cm.

Artykuł powstał we współpracy z expertsnu.pl – Łóżka MK Foam Koło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *