Jak zaoszczędzić na przejazdach

[REKLAMA]

Często podróżujesz po kraju i za granicą? Wykorzystujesz do tego samochód? Zwykle masz 1, 2 lub 3 miejsca wolne? Jeśli tak, doskonale się składa. To wyjątkowa okazja, aby nieco zarobić na takich trasach, zabierając dodatkowych pasażerów.

Być może, pierwsze co przyjdzie ci na myśl to autostop. Z tym że od autostopowiczów zazwyczaj nikt nie bierze żadnych pieniędzy. Więc ta opcja odpada. Drugą możliwością jest serwis blablacar. I to jest szczał w dziesiątką. Blablacar to europejska sieć społecznościowa, zrzeszająca użytkowników pewnego wyjątkowego serwisu. Po zarejestrowaniu się w nim, możesz dodawać informacje o swoich przejazdach. Informujesz w ten sposób pozostałe osoby, skąd wyruszasz i dokąd jedziesz, przez jakie miasta przejeżdżając. Określasz do tego dokładny termin wyjazdu i czekasz, aż znajdą się chętni, którzy wybierają się tam gdzie ty i chcą jechać razem z tobą.

System blablacar jest inteligentny i samodzielnie dokonuje przeliczenia kosztów trasy, proponując ci sugerowaną cenę, którą możesz zaproponować swoim pasażerom. Możesz również ustalić swoją własną cenę – niższą lub wyższą od tego, co proponuje blablacar. W Polsce popularność serwisu jest bardzo duża i szacuje się, że ma ona około 1 miliona aktywnych użytkowników. Wykorzystują oni ten serwis do jazdy zarówno na krótszych, jak i dłuższych odcinkach

Niewątpliwym atutem blablacar jest dysponowanie dedykowaną aplikacją, do zainstalowania na smartfonach. Pozwala ona na zachowanie pełnej kontroli nad przejazdami i daje możliwość szybkiego udzielania odpowiedzi na pytania. Można za jej pomocą również dodawać lub edytować przejazdy, jak i wyszukiwać i rezerwować miejsce w samochodzie.

1 thought on “Jak zaoszczędzić na przejazdach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *