Jak zapłacimy w internecie w 2018?

[REKLAMA]

W internecie możemy płacić coraz łatwiej – do dyspozycji mamy szeroką gamę metod płatności, które pozwalają nam na szybkie, wygodne i bezpieczne regulowanie zobowiązań. Jak będziemy płacić w internecie w 2018 roku?

Ci, którzy rozpoczynali swoje zakupy internetowe ponad dekadę temu, na pewno pamiętają, że mieliśmy wtedy do dyspozycji dwie główne metody płatności. Pierwszą z nich był przelew na konto bankowe odbiorcy. Drugim było dokonanie płatności za pobraniem, czyli płaciliśmy wtedy listonoszowi – rzadziej kurierowi, ponieważ usługi kurierskie nie były jeszcze tak rozpowszechnione jak dzisiaj.

Aktualnie, w 2018 roku, do dyspozycji mamy już znacznie więcej metod płatności. Główna zmiana, która dzieje się już od kilku lat, to rozpowszechnienie się systemów płatności internetowych, na przykład przelewy24.pl. Dzięki nim możemy łatwiej płacić z wykorzystaniem zwykłych przelewów, a także z użyciem kart.

Systemy płatności internetowych to najlepszy wybór wtedy, gdy chcemy, aby do sprzedającego od razu dotarła informacja o naszej płatności. Nie musimy przejmować się godzinami sesji księgowania przelewów międzybankowych – dzięki temu, że informacja o wpłacie jest przekazywana niemalże od razu do odbiorcy, może on szybciej rozpocząć realizację zamówienia. To doskonały wybór wtedy, gdy chodzi o zakupy i usługi aktywowane on-line, na przykład doładowania, e-booki, cyfrowe wersje gier.

Druga metoda płatności, która będzie bardziej popularna w 2018 roku, to płatności mobilne – dzięki nim możemy płacić z wykorzystaniem naszego smartfona albo tabletu. Takie płatności także realizowane są z użyciem odpowiednich systemów, na przykład przelewy24.pl, także z poziomu aplikacji sklepów internetowych oraz innych serwisów.

Zatem w 2018 roku będziemy mogli korzystać jeszcze częściej z wygodnych płatności on-line – na naszych komputerach oraz na urządzeniach mobilnych. Jeśli lubisz zakupy, na pewno wiesz, jak ważna jest szybkość i bezpieczeństwo. Dzięki temu, że do systemów płatności dołączają nowe podmioty, możesz jeszcze bardziej cieszyć się z zakupów w sieci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *