Jak zwiększyć powierzchnię garażu?

[REKLAMA]

Coraz więcej gospodarstw domowych w Polsce ma nie jeden, a kilka samochodów, nierzadko dla każdego pełnoletniego członka rodziny. Często pojawia się w związku z tym problem, jak je przechowywać, gdy garaż ma ograniczoną przestrzeń.

Oczywiście, pojazdy mogą stać na zewnątrz, ale zimą jest to większym problemem, na przykład może mieć miejsce szybsze rozładowanie akumulatora, trzeba auto odśnieżać i odmrażać. Jest jednak rozwiązanie – platformy parkingowe, które błyskawicznie powiększają przestrzeń w garażu.

 Platformami parkingowymi nazywa się konstrukcje, które służą do parkowania samochodów na kilku poziomach, najczęściej na dwóch. Obecnie platformy parkingowe są często użytkowane, między innymi w obiektach publicznych, gdzie nie ma odpowiedniej liczby miejsc parkingowych, ale również mogą zostać zamontowane w garażach obiektów mieszkalnych, na przykład w garażach przydomowych czy też w garażach podziemnych na osiedlach przy uzyskaniu odpowiedniej zgody.

W sprzedaży dostępne są dwa główne warianty platform parkingowych, a mianowicie platformy zależne i niezależne. Platformy zależne mogą wymagać zmiany położenia innego pojazdu zaparkowanego na platformie, dlatego najczęściej są one wybierane dla użytkowników indywidualnych. Z kolei platformy niezależne, które nie wymagają zmiany pozycji innych pojazdów, stosowane są głównie w miejscach publicznych.

Platformy oferowane są obecnie przez kilka firm działających w Polsce, między innymi przez firmę Metaltech (Metaltech.pl), która oferuje na sprzedaż konstrukcje platform zależnych i niezależnych. Istnieje także możliwość dokupienia dodatkowego wyposażenia, na przykład zabezpieczeń z kluczykami, aby żadna niepowołana do tego osoba nie mogła skorzystać z miejsca parkingowego.

Zatem zakupienie platformy parkingowej może być dobrym wyborem w sytuacji, gdy w garażu potrzebna jest dodatkowa przestrzeń. Nie trzeba wtedy martwić się, że dodatkowe pojazdy będą musiały parkować na zewnątrz. Z dostępnymi platformami parkingowymi można zapoznać się już teraz na stronie internetowej firmy Metaltech.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *