W których polskich miastach żyje się najlepiej?

[REKLAMA]

W niektórych miastach Polski żyje się nam lepiej, w innych gorzej. Przeprowadzane co roku badania przybliżają nam doświadczenia Polaków dotyczące ich obecnego, a także wymarzonego miejsca zamieszkania. Gdzie w Polsce żyje się najlepiej?

Przeprowadzone przez Europolis badania „Europolis. Zrównoważony rozwój miast”, które zostały przedstawione w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, wzięły pod uwagę 66 miast w Polsce z prawami powiatu.

Na pierwszym miejscu rankingu znalazła się Warszawa, która od lat znajduje się na szczytach tego rodzaju rankingów ze względu na dobre warunki do życia i silną gospodarkę. Na kolejnych pozycjach uplasowały się Sopot, Bielsko-Biała, Gdańsk, który określany jest też szansa na polską Kopenhagę, Kraków, Poznań, Koszalin, Wrocław, Bydgoszcz oraz Gdynia.

Na najniższych pozycjach rankingu znalazły się małe miasta mające od 50 do 100 tysięcy mieszkańców, które straciły swój status województwa w trakcie przeprowadzonej w 1999 roku reformy. W tej grupie znalazły się między innymi Wałbrzych, Chełm, Biała Podlaska, Konin, Legnica czy Przemyśl. Z grupy większych miejscowości na odległych pozycjach uplasowały się Sosnowiec i Płock.

Jak widać, Polacy doceniają przede wszystkim większe miasta, które dają im również więcej możliwości rozwoju. To one notują również największe wzrosty liczby mieszkańców, którzy przeprowadzają się do nich w celu nauki i pracy, a następnie najczęściej pozostają już na dłużej, opuszczając swoje mniejsze, rodzinne miejscowości.

Jak wskazał raport, na wysokiej pozycji znalazł się Gdańsk. Potencjał tego miasta doceniają także deweloperzy w Gdańsku, którzy ciągle realizują tu nowe inwestycje mieszkaniowe wybierane zarówno przez mieszkańców Trójmiasta i okolicznych miejscowości, jak i również z innych miast, także w celach inwestycyjnych.

Atrakcyjne oferty czekają na zainteresowanych w ofercie K&L (kli.com.pl) – jako doświadczony w branży deweloper w Gdańsku zyskał już wielu zadowolonych klientów. Z pełną dewelopera można zapoznać się na jego stronie internetowej pod adresem: kli.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *