Okulary niejedno mają imię

[REKLAMA]

Kiedyś – grube szkła i toporne oprawki. Teraz? Gustowne, markowe, które nie tylko są w stanie skorygować wady, ale również podkreślić styl… O czym mowa? O okularach. Ciągła praca przed komputerem sprawia, że wcześniej czy później, każdy z nas będzie potrzebował odpowiednich okularów. Takich, które dodatkowo dodadzą uroku.

Do wyboru do koloru

Wybór okularów korekcyjnych jest ogromny. Można wybierać w gustownych oprawkach o tradycyjnych lub futurystycznych kształtach, bawić się kolorami, słowem robić wszystko, aby nowy element na naszej twarzy był podkreśleniem naszej osobowości. Jednak, aby tak było, warto wiedzieć, jak dobrać okulary do twarzy – ponieważ nieodpowiednio dobrane okulary – czy to korekcyjne czy przeciwsłoneczne, mogą przynieść skutek odwrotny od zamierzonego.

Jakie okulary wybrać?

Okulary, jeśli są to okulary korekcyjne, dobieramy zarówno pod względem ilości dioptrii, jak również pod kątem kształtu twarzy. Jeśli mamy twarz kwadratową, najlepiej będzie postawić na okulary o owalnym kształcie, z cienkimi oprawkami – tego typu okulary znajdziecie na Optyk Studio 1242 . Jeśli macie twarz okrągłą, zdecydowanie lepiej zaprezentują się kwadratowe okulary o cienkich oprawkach jak chociażby te firmy Oakley. Do twarzy w kształcie serca idealnie nadadzą się okrągłe okulary o cienkich obramowaniach – takich jak ponadczasowe okulary Dolce & Gabbana. Najwięcej szczęścia mają ludzie z owalnymi twarzami – pasuje im w zasadzie każdy kształt.

Okulary przeciwsłoneczne nie tylko latem

Przyjęło się, że okulary przeciwsłoneczne z filtrem UVA powinno się nosić jedynie latem… To błąd! Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne można, a nawet powinno nosić się również w innych porach roku. Zimą, słońce nie tylko potrafi intensywnie świecić, ale również odbijając się od śniegu naraża nasze oczy. Dlatego wtedy warto pod ręką mieć odpowiednie okulary przeciwsłoneczne. Słońca przecież nie brakuje również wiosną czy jesienią – zawsze więc miej pod ręką taką stylową ochronę przed promieniami słonecznymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *