Podstawowe rodzaje namiotów przemysłowych

[REKLAMA]

Namioty przemysłowe stają się coraz bardziej popularne. Nic więc dziwnego, że znajdują rozmaite zastosowania. Warto zatem przyjrzeć się ich podstawowym rodzajom.

Namioty imprezowe

Namioty imprezowe są najbardziej znanym rodzajem namiotów całorocznych. Z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Stosuje je się podczas organizacji imprez okolicznościowych, wesel, komunii, czy bankietów służbowych. Dzięki stabilnej konstrukcji i wysokiej jakości wykonania, doskonale dbają o bezpieczeństwo bawiących się w nich gości. Chronią także przedmioty znajdujące się w ich wnętrzu oraz catering. Ich zaletą jest szeroka gama kolorystyczna, w jakiej występują oraz możliwość dostosowania do otoczenia i wydarzenia dzięki udekorowaniu licznymi ozdobami i światełkami. Także wielkość i ustawienie namiotów imprezowych są zmienne, co sprawia, że potrafią one idealnie przystosować się do charakteru wydarzenia i liczby gości. Jest to możliwe dzięki odpinanym ściankom bocznym oraz Systemowi dachu Multi-size, który umożliwia szybką zmianę długości namiotu.

Hale namiotowe

Hale namiotowe służą do przechowywania towaru i ochronią go przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, czy wiatr. Wykonane są z materiału wysokiej jakości i posiadają solidną konstrukcję. Wyposażone są w nowoczesną bramę wjazdową, która pozwala na zastosowanie ich także jako miejsca składowania łodzi i maszyn. Hala namiotowa może również pełnić funkcję pomieszczenia lakierniczego.

Namioty magazynowe

Namioty magazynowe charakteryzują się niską ceną zakupu i eksploatacji. Z tego względu cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorców, którym do przechowywania towaru potrzebne są dodatkowe powierzchnie magazynowe w szybkim czasie. Zaletą namiotów magazynowych jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych obiektów, nie wymagają uzyskania zezwolenia budowlanego do ich postawienia. Namioty magazynowe znajdują również zastosowanie jako myjnie samochodowe, czy zadaszenia parkingów.

Namioty garażowe

Namioty garażowe są świetną alternatywą dla tradycyjnego garażu. Są szybkie do postawienia i doskonale chronią auto przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi i wynikającymi z nich konsekwencjami. Są wybawieniem dla kierowców szczególnie w okresie zimowym, kiedy samochody wymagają długiego odśnieżania i skrobania szyb. Nowoczesne namioty garażowe są wyposażone w innowacyjne wjazdy, dzięki czemu zamyka się je i otwiera w bardzo prosty sposób. Istnieje możliwość zamontowania okien doświetlających, co sprawi, że garaż będzie pełnił również funkcję wygodnego warsztatu.        

Namioty handlowe

Namioty handlowe służą jako mobilne punkty sprzedażowe. Są idealnym rozwiązaniem dla biznesu, który wymaga ciągłej zmiany lokalizacji. Charakteryzują się solidną konstrukcją, grubą plandeką i atrakcyjnym wyglądem. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej, umożliwiającej idealne dopasowanie ich wyglądu do działalności przedsiębiorstwa. Świetnie sprawdzają się przy sprzedaży sezonowej, a także jako ochrona gości podczas różnorakich wydarzeń.

Namioty wystawowe

Namioty wystawowe są świetnym sposobem na wyróżnienie się podczas targów i wystaw. Przyciągają swoim niebanalnym wyglądem i elegancją. Nie sposób nie zwrócić na nie uwagi, tak jak na towar, znajdujący się w środku. Jest on idealnie wyeksponowany, dzięki wyposażeniu namiotu w transparentny dach i ściany, wpuszczające do jego wnętrza optymalną ilość światła.

Źródło: DasCompany.com – dystrybutor namiotów przemysłowych

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *