Spodziewasz się dziecka? Tego nie zapomnij kupić!

[REKLAMA]

Spodziewając się dziecka, każdy rodzić powinien przygotować się na jego przyjście w odpowiedni sposób. Oczywiście nie tylko psychiczne, ale także materialnie, dokonując zakupu odpowiednich rzeczy, które są po prostu niezbędne i ułatwią życie świeżo upieczonym rodzicom. Chodzi oczywiście o wyprawkę.

Co warto kupić i co warto mieć pod ręką przez pierwsze 12 miesięcy po przyjściu dziecka na świat? Na pewno do rzeczy niezbędnych należą ubranka, łóżeczko czy różnego rodzaju gadżety, jak np. termometr do wody, ale o tym więcej poniżej.

Ubranka – ważna sprawa!

Ubranek dla maluszka nie może oczywiście zabraknąć. Jednak tu nie należy ulegać zbytniej przesadzie przy ich zakupie. Pamiętajmy! Taki maluszek rośnie jak na drożdżach, dlatego najlepiej postawić na jakość, nie zaś na ilość. Kilka par bawełnianych bodów, śpioszek, kaftaników dostosowanych do rozmiaru dziecka powinno wystarczyć. Jeśli nie, zawsze przecież można dokupić. W sezonie jesienno–zimowym przydadzą się również: czapeczka, kombinezon i kocyki. Z niemowlakiem, warto chodzić na spacery i dotleniać go, tym samym hartując i uodporniając na wszelkiego rodzaju wirusy.

To musisz mieć!

Posiadanie dziecka to fantastyczna sprawa, ale wiąże się również ze sporymi wydatkami. Nie można przecież nie kupić wózka, łóżeczka lub kojca, nosidełka i fotelika samochodowego. Tu, jeśli nie stać nas na nowy sprzęt tego rodzaju, warto rozejrzeć się za używanym, jednak w dobrym stanie. Taniej kupimy też, udając się do hurtowni z artykułami dziecięcymi. Tam bezpośredni sprzedawca na pewno będzie mógł zaproponować cenę detaliczną.

Zestaw do kąpieli, termometr do wody i inne gadżety

Kąpiel takiego maluszka to zapewne nie lada wyzwanie dla rodziców. W tej codziennej czynności pomoże na pewno odpowiednia wanienka, najlepiej zainwestować w najprostszą i największą. O odpowiednią temperaturę zadba termometr do wody, który z powodzeniem zastąpi używany przez nasze babcie i mamy łokieć. Termometr do wody daje pewność, że woda nie jest ani za gorąca, ani za zimna. Co jeszcze? Oczywiście kosmetyki do nawilżenia, ręcznik, kocyk no i przewijak. Wszystkie te artykuły powinny sprawić, że codzienna kąpiel stanie się przyjemnością, nie tylko dla malucha, ale również dla rodziców.

Inne drobiazgi, jednak nadal niezbędne.

Oprócz powyższych artykułów, podstawą jest również posiadanie pieluszek, śliniaków, butelek do mleka, jeśli nie karmimy piersią, elektronicznej niani ( pozwoli ona na kontrolę snu malucha) oraz smoczka, choć z tego ostatniego gadżetu można spokojnie zrezygnować, ponieważ przyczynia się on do niewłaściwego zgryzu dziecka w przyszłości.

2 thoughts on “Spodziewasz się dziecka? Tego nie zapomnij kupić!”

  1. czsem kupimy coś a w żeczywistości okazuje sie że nie potrzebne . czasem warto poczekac z zakupem sama sie o tym przekonałam

  2. Hmm, dla mnie akurat termometr okazał się zbedny. Użyłam go doslownie dwa razy, potem już łokieć. Przy drugim dziecku już w ogóle z niego nie korzystałam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *