Szampony dla dzieci – jak wybrać odpowiedni?

[REKLAMA]

Pielęgnacja włosów u najmłodszych nie jest zadaniem łatwym. Wynika to z faktu, że zarówno same włosy, jak i skóra głowy u dzieci to obszary niezwykle delikatne, które łatwo jest uszkodzić. Szczególnie wrażliwy jest skalp, na którym często pojawiają się różnego rodzaju podrażnienia, takie jak zaczerwienienia, wysypki czy łuszcząca się skóra. Jeśli chcesz wiedzieć jakie szampony dla niemowląt wybrać, aby nie zaszkodziły one maleństwu – zostań z nami.

Wrażliwość skóry dziecka jest naturalna

Skóra dziecka na całym ciele charakteryzuje się niezwykle dużą wrażliwością. Jest to spowodowane faktem, że mały organizm nie jest jeszcze całkowicie przystosowany do środowiska, a jego adaptacja jest ciągle w toku. Dlatego właśnie wybór kosmetyków pielęgnacyjnych, niezależnie czy mają one służyć do mycia włosów czy ciała, powinien być bardzo przemyślany. Na aptecznych i drogeryjnych półkach znajdziemy wiele produktów przeznaczonych dla dzieci, ale jak wiadomo nie każdy z nich zadziała odpowiednio. Warto pamiętać, że każdy kosmetyk powinien być dobierany indywidualnie do potrzeb skóry malucha.

Na czym więc skupić się wybierając krem szampon dla niemowląt?

Produkty przeznaczone dla dzieci pozbawione są zazwyczaj wszelakich składników, które mogłyby wywoływać podrażnienia. Są to m.in.:

  • SLS
  • Parabeny
  • Substancje zapachowe
  • Barwniki
  • Silikony
  • Niektóre wyciągi roślinne

Zatem dobierając szampony do włosów dla niemowląt należy skupić się w pierwszej kolejności na ich składzie, a dopiero później zwrócić uwagę na konsystencję, zapach czy dodatkowe właściwości. Jedne z najpopularniejszych to szampony do włosów dla dzieci hipoalergiczne, które zostały przebadane dermatologicznie. Produkty tego typu pozwalają w znacznie większym stopniu uniknąć podrażnienia delikatnej skóry maluszka, a także wpłynąć pozytywnie na kondycję włosów.

Czy parabeny i SLS są szkodliwe dla dzieci?

Szampony do włosów dla dzieci bez parabenów i szampony dla dzieci bez sls to częsty wybór rodziców i opiekunów. Wynika to z faktu, że te substancje chemiczne są konserwantami, które często wywołują reakcje uczuleniowe, nawet u dorosłych. Unikanie ich staje się coraz bardziej popularne, szczególnie w pielęgnacji dziecięcej, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej produktów bez ich zawartości, których przeznaczenie i efektywność działania są dokładnie takie same. Oczywiście nie oznacza to, że każde dziecko musi unikać parabenów czy sls, ponieważ wrażliwość na te składniki zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy – poproś o pomoc lekarza!

Warto pamiętać, że organizm małego człowieka musi mieć czas i odpowiednie warunki, aby się rozwijać, dlatego rodzice i opiekunowie powinni umożliwić mu to w każdej sferze. Pielęgnacja ciała jest tak samo ważna jak sposób odżywiania czy farmakologia, gdyż nieodpowiednio dobrana może wywołać bardzo nieprzyjemne dla maleństwa konsekwencje. Dlatego niezależnie czy wybierasz szampon do włosów dla niemowląt czy krem na odparzenia, powinieneś zwrócić się do specjalisty, który pomoże dopasować produkty idealne. Eksperymentowanie jest niewskazane, gdyż może spowodować efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego, więc nie warto ryzykować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *