Trendy 2022 w aranżacji wnętrz

[REKLAMA]

Zmiana wnętrza, czy to mieszkania, czy innej przestrzeni nie są proste. Wymagają zaplanowania oraz przemyślenia co chcemy osiągnąć. Tym bardziej że raz zaaranżowane mieszkanie zostaje z tobą zazwyczaj na lata. Warto sprawdzić przed rozpoczęciem tego procesu, co aktualnie jest w modzie. Dlatego, jeżeli planujesz zmienić aranżację wnętrz, sprawdź, jakie trendy obecne są w 2022 roku.

Wielofunkcyjność – połączenie pracy z domu z wygodą

Po przejściu na pracę zdalną na początku 2020 roku część z osób nie wyobraża sobie powrotu do biur. Wybierają pracę z domu lub hybrydowo Co się z tym wiąże, potrzebują spokojnej, uporządkowanej przestrzeni do pracy we własnym mieszkaniu.

W 2022 roku biurka i strefy do pracy będą starały się jeszcze bardziej wpisywać w mieszkanie (na przykład biurka chowane w szafie lub stojące za sofą).

Jeżeli do pracy potrzebujesz oddzielonej przestrzeni, ale równocześnie nie chcesz tracić salonu postaw na przesuwane drzwi. To sposób, który uwielbiają designerzy. Jest wysoce funkcjonalny, a przy tym spójny z estetyką.

Sam zaprojektuj swoje wnętrza

Często skorzystanie z usług architekta jest nieopłacalne, a w dodatku nie spełnia on oczekiwań. Jeżeli posiadasz pomysł na zaaranżowanie swojego mieszkania, wystarczy, że skorzystasz z programu, który ułatwi ci rozplanowanie mieszkania i zrobienie remontu.

Na początku może wydawać ci się, że program ten jest trudny w obsłudze, ale wystarczy szybko kurs AutoCAD z certyfikatem Autodesk, żeby opanować projektowanie w nim. W momencie, w którym sam nauczysz się projektować wnętrza pod wykonanie, już nigdy nie pomyślisz o zatrudnieniu architekta.

Jak rozpocząć projektowanie wnętrz w 2022 roku

W Internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji na mieszkanie, zatem nie czekaj sam zaprojektuj swój kącik. Pamiętaj o przestrzeganiu kilku zasad takich jak:

  • stwórz moodboard
  • zbierz pomiar i stwórz rysunek
  • zaplanuj harmonogram i kosztorys prac

Weź również pod uwagę obecne trendy. Pozwolą ci na stworzenie wyjątkowej, indywidualnej przestrzeni, która będzie ci służyć przez lata. Nieustannie szukaj inspiracji, ponieważ to twoja przestrzeń i najważniejsze to poczucie twojego komfortu i estetyki.

Natura – rośliny

Już od kilku lat zauważa się trend dużej ilości roślin w mieszkaniach i to również nie zmieni się w 2022 roku. Ten trend wiąże się z tęsknotą za naturą, której brakuje szczególnie w miastach. Widać to również w ozdobach i dekoracjach, których motyw przewodni to subtelne liście, kwiaty.

Jeżeli planujesz inwestować w rośliny, postaw na duże sadzonki takich roślin jak: palma areka, czy epipremnum złociste. Są to rośliny banalnie proste w hodowli, a dadzą niesamowity efekt dżungli w przestrzeni.

Łagodne, obłe, zaokrąglone kształty  i wygoda

Podczas pandemii przekonaliśmy się, jak ważne są przestrzenie w mieszkaniu, które dają poczucie komfortu oraz odpoczynku. Mimo że w 2022 roku powoli, coraz więcej wychodzimy z domów, chęć wygody i bezpieczeństwa pozostaje z nami nadal.

Obłe kształty jak najbardziej kojarzą nam się z miękkością i lekkością. Pojawią się nie tylko w sofach i fotelach, ale również w łazienkach np. jako wanna, czy w oświetleniu. Wszystkie elementy zmiękczające aranżację pomogą wprowadzić przytulną, domową aranżację.

Minimalizm dalej w modzie

Minimalizm panuje już od jakiegoś czasu na szczycie trendów w aranżacji mieszkań. Nikogo to nie dziwi, jednak wnętrza urządzone w takim stylu są uniwersalne, ponadczasowe i równocześnie zachwycają.

Ten rodzaj stylu to stonowane, neutralne barwy- biel, czerń, szarość, beże i brązy. Oprócz tego mniej znaczy więcej. W minimalistycznych mieszkaniach nie zauważymy zbyt dużej ilości tekstur, mebli, czy bibelotów. Zamiast tego panują proste bryły, jednolite powierzchnie i dobrze przemyślane konstrukcje.

W 2022 roku będzie królować minimalizm w harmonijnych cieplejszych kolorach. Cieplejsze kolory wprowadzą odrobinę światła i radości do mieszkania, przy okazji nie psując minimalistycznej harmonii.

Przełamujące kolory

W odwrocie do wspomnianego minimalizmu w trendach na 2022 rok pojawiają się przełamujące kolory. Z tych bardziej odważnych to zgaszony odcień czerwieni, ciepły odcień niebieskiego, czy zgaszony musztardowy odcień żółtego.

W tych kolorach zazwyczaj pojawiają się ściany, ale również dodatki, takie jak zasłony i dywany w żywych barwach. Warto postawić na sofę, fotel czy nawet szafę o takim kolorze. Zabieg ten nada mieszkaniu indywidualnego charakteru.

Świetnie przełamie to nudę i razem z całością aranżacji stworzy eklektyczny styl. Stawiając na kolory, należy pamiętać, żeby zachować umiar. W tym wypadku łatwo przesadzić jest z ilością. Jednak w momencie, kiedy znajdziesz odpowiednie proporcje stworzysz wyjątkową aranżację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *