Wycena samochodu przez Internet? Tak, to możliwe

[REKLAMA]

Jakimi samochodami jeżdżą Polacy? Większość w pierwszej kolejności wskaże tutaj na auta niemieckie i oczywiście słusznie. Rzadko kiedy przyglądamy się im natomiast pod względem wieku. Szkoda, bo na tej płaszczyźnie daleko nam do najlepszych. Faktem jest, że nad Wisłą sprzedaje się coraz więcej samochodów nowych, ale w głównej mierze nabywają je przedsiębiorstwa. Osoby prywatne szukają ich sobie na rynku wtórnym. Ich stan nie jest najlepszy, bo często mają one po kilkanaście lat lub więcej. Taki samochód prędzej czy później odmówi posłuszeństwa. Jako że jego naprawa może być nieopłacalna, a tym samym odsprzedaż trudna, jedynym logicznym wyborem pozostają firmy skupujące pojazdy, które wyceniają je przez Internet.

Nowe auta tylko dla firm

Liczba sprzedawanych samochodów z salonów rośnie. Co z tego jednak skoro trzy na cztery takie samochody zasila firmowe floty. Szacuje się, że wynik ten jest i tak zaniżony, ponieważ Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców (CEPiK) do klientów prywatnych zalicza także osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze. Prawdą jest więc, że nowe auta trafiają niemal tylko i wyłącznie do firm. Ze względu na możliwości finansowe, większość zwykłych Polaków nie może sobie na nie pozwolić, a szuka sobie czegoś na rynku wtórnym.

Samochody stare i starsze

Statystycznie auta, które Polacy nabywają na rynku wtórnym, są naprawdę dość wiekowe. Mają one co najmniej kilka lat, choć wiele z nich ma ich kilkanaście. Jest całkiem normalne, że takie samochody nabywamy z uwagi na ich stosunkowo niską cenę. Problem pojawia się, jeżeli zostaną one uszkodzone. Często ich naprawa nie jest już opłacalna, a nikt o zdrowych zmysłach nie chce kupić auta „skarbonki”. Wówczas pozostają nam skupy samochodów, np. skup aut Nowy Dwór Mazowiecki. Wielkim plusem takich punktów jest fakt, że mogą one same odebrać samochód od klienta. Poza tym dokonują wyceny aut przez Internet. Jak sprawdzić ile wart jest taki pojazd?

Internetowy formularz wyceny

Chcąc sprawdzić, ile dany skup może zapłacić za taki pojazd, wystarczy wypełnić znajdujący się na jego stronie formularz. Im jest on dokładniejszy, a właściciel pojazdu poda więcej szczegółów i dołączy dobrej jakości zdjęcia, tym wycena będzie bliższa prawdy. Każdy taki formularz zawiera w sobie podstawowe pola: marka, model, rok produkcji, rodzaj paliwa, uszkodzony, oczekiwana cena, numer telefonu, miejscowość, dane dodatkowe.

Poza tym profesjonalny auto skup Warszawa, Poznań, Białystok i każdy inny chce wiedzieć, czy jest on bezwypadkowy, czy był garażowany, czy ma fabryczny lakier, czy był serwisowany w ASO, czy jest zarejestrowany w Polsce, a właściciel jest jego pierwszym posiadaczem.

Na cenę wpływ ma też dodatkowe wyposażenie: ABS, aluminiowe felgi, automatyczna skrzynia biegów, centralny zamek, elektryczne szyby, elektryczne lusterka, immobiliser, hak, klimatyzacja, ksenony, nawigacja, radio CD, tapicerka skórzana, wspomaganie kierownicy itp. Oczywiście nie jest to ostateczna wycena, ale sprzedający wie, ile mniej więcej otrzyma za sprzedaż auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *