Żaluzje fasadowe – jak wybrać właściwe?

[REKLAMA]

Zewnętrzne osłony okien cieszą się dużą popularnością. W ostatnim czasie to właśnie żaluzje fasadowe zaczęły stanowić poważną konkurencję dla modnych wcześniej rolet. Żaluzje swój sukces zawdzięczają przede wszystkim atutom wizualnym i zupełnie innym funkcjonalnościom. Sama inwestycja pochłania dość dużo środków, dlatego zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zapoznaj się z właściwościami i zaletami tego rozwiązania.

1. Czym są żaluzje fasadowe?

2. Rodzaje żaluzji fasadowych

3. Zalety żaluzji fasadowych

Możesz, oczywiście, zdecydować się również na żaluzje tradycyjne, montowane od wewnątrz. Szeroki asortyment, uwzględniający między innymi żaluzje aluminiowe i żaluzje drewniane, sprawdzisz na: https://dopasujrolety.pl/9-zaluzje.

Czym są żaluzje fasadowe?

Czym wyróżniają się żaluzje okienne fasadowe? Jest rodzaj lekkich osłon okiennych o prostej konstrukcji montowanych na zewnątrz budynku. Ze względu na charakterystyczne wzornictwo zastosowanie znajdują przede wszystkim w nowoczesnej architekturze.

Żaluzje fasadowe mają za zadanie przede wszystkim powstrzymywać promienie słońca i zabezpieczać wnętrze przed dostępem światła dziennego. Najczęściej montowane są w domach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych i biurowcach ze znaczną liczbą przeszkleń. Na tym jednak możliwości nie kończą się: bogaty asortyment rolet pozwala dopasować model do każdego wzornictwa. Ich funkcjonalność uzupełnia opcja automatycznego sterowania, wpływająca korzystnie na wygodę użytkowników.

Rodzaje żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe to żaluzje aluminiowe. Zbudowane są z poziomych lameli o zróżnicowanych kształtach oraz różnej szerokości. Powierzchnia każdego elementu pokryta jest lakierem zabezpieczającym przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych i zwiększającym odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Podstawowy podział pozwala wyodrębnić:

Można także przeprowadzić klasyfikację, biorąc pod uwagę kształt lameli i maksymalny kąt pochyłu.

Zalety żaluzji fasadowych

Najważniejszą zaletą żaluzji fasadowych jest skuteczna ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem wnętrza domu lub mieszkania przy stosunkowo lekkiej konstrukcji. Lamele chronią przed nadmiernym światłem, pozwalając regulować jego intensywność. Dodatkowym plusem jest izolacja termiczna i akustyczna pomieszczenia. Lamele dostępne są w szerokim asortymencie wzorów i kolorystyki, dlatego dobrze prezentują się w różnych pomieszczeniach.

Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *