Znajomość języka czyli przepustka do lepszego zatrudnienia

Każdy chciałby zarabiać jak najwięcej i oczywiście nie ma w tym niczego nadzwyczajnego. Trzeba mieć tutaj na uwadze, że wprawdzie zarobki w Polsce i tak są coraz wyższe, ale jednak pod tym względem daleko nam do europejskiej czołówki. Wiele zależy oczywiście także od kwalifikacji, ale nie wiedzieć czemu wybitni specjaliści z Polski mogą liczyć na znacznie niższe wynagrodzenie aniżeli ich zagraniczne odpowiedniki. Chyba że do pracy wyjeżdżają poza Polskę, ale do tego niezbędna jest już znajomość języka obcego. Czy rzeczywiście biegła znajomość języka niemieckiego, francuskiego, a przede wszystkim angielskiego, jest przepustką do lepiej płatnej pracy?

Język obcy jako kryterium

Okazuje się, że znajomość języka obcego to nie tylko szansa na to, aby zacząć zarabiać więcej. To także, ale zdarza się, że język angielski, rzadziej niemiecki, francuski czy rosyjski, znać trzeba również, aplikując na jakieś stanowisko w Polsce. Nawet takie, które na pierwszy rzut oka nie wydaje się mocno wymagające. Z danych wynika wyraźnie, że pracodawcy chcą mieć dobrze wykształconych pracowników, którzy w stopniu komunikatywnym posługują się przynajmniej jednym językiem obcym.

Angielski przed niemieckim

Oczywiście nie jest tajemnicą, że najpopularniejszy jest język angielski. Również Polacy właśnie tego języka uczą się najchętniej. To zrozumiałe, bo nawet 1/3 ofert pracy potrafi mieć wymóg dotyczący znajomości języka angielskiego. Za nim znajduje się język niemiecki, którego z myślą o pracy za Odrą, również uczy się duża część naszych rodaków.

Oczywiście nauka języka angielskiego nie zawsze jest wymuszona wyjazdem do pracy za granicę. Zdecydowana większość robi to jednak z powodów zarobkowych. Jeśli nawet nie ma to nic wspólnego z wyjazdem do pracy, to wysoką motywacją jest również podniesienie swoich kwalifikacji, a co za tym idzie awans lub podwyżka na obecnym stanowisku.

Gdzie uczyć się języka?

W dobie XXI w.  z nauką języków obcych nie ma tak wielkiego problemu, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Uczyć się można osobiście przy pomocy wszelkich kursów, które dostępne są w formie papierowej, ale także lekcji audio. Dodatkowo popularne są też kursy internetowe. To dobra opcja dla wszystkich tych, którzy są zapracowani i nie mają czasu na to, aby po pracy udawać się na klasyczne zajęcia językowe. Ale przede wszystkim to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają zacięcie autodydaktyczne.

Najlepszą opcją są jednak szkoły językowe, które zatrudniają najlepszych, doświadczonych filologów  i prowadzą  szkolenia językowe w oparciu o innowacyjne metody kształcenia. Sama nauka wygląda różnie i zależna jest od poziomu znajomości języka obcego przez zainteresowanego. Dlatego też najpierw niezbędny jest audyt językowy, który pozwala określić poziom takiego słuchacza.

Później pozostaje już zabrać się za samą naukę, a nieco wcześniej wybrać formę nauczania, choć trudno określić, która jest najlepsza. Z jednej strony musi ona być skuteczna, z drugiej sprawiać przyjemność i nie powodować problemów. Skoro jest to takie proste i daje tak duże możliwości, nie warto zwlekać. Sprawdź znajomość języka angielskiego online i zabieraj się do nauki. Im szybciej nauczysz się nim posługiwać w stopniu komunikatywnym, tym szybciej wyniesiesz z tego korzyści.

2 thoughts on “Znajomość języka czyli przepustka do lepszego zatrudnienia”

  1. Znając biegle język obcy można nawet się pokusić o założenie własnej działalności za granicą i pracować na własny rachunek i nie cały czas na czyjś. Artykuł bardo ciekawy i przydatny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *