Skuteczny sposób na opryszczkę

[REKLAMA]

Upał – opryszczka, mróz – opryszczka, przeziębienie – opryszczka. Często w zasadzie nie czujesz, że opryszczka powinna się pojawić, ale się pojawia. Jak z nią skutecznie walczyć?

Opryszczka wokół ust wywoływana jest przez wirus Herpes Simplex – HSV typ 1. Najważniejszą cechą opryszczki jest zdolność wirusa HSV do uśpienia, które może trwać od kilku godzin do nawet kilkudziesięciu lat.

Wirus uaktywnia się w skutek różnych czynników, a przede wszystkim:

  • stresu i przemęczenia
  • przeziębienia, gorączki, ogólnego osłabienia – również tego spowodowanego nadmiernym wysiłkiem fizycznym
  • menstruacji
  • niskich lub bardzo wysokich temperatur (ekspozycja na słońce)
  • zabiegi dentystyczne

Nie wszystkie powodujące pojawienie się opryszczki są od nas zależne, nawet jeśli wydaje nam się, że panujemy nad stresem, nasz organizm może odczuwać to zupełnie inaczej.

Jak radzić sobie z opryszczką?

Naturalnie opryszczkę można przetrzymać i po prostu z nią żyć. Przecież można z nią normalnie funkcjonować, chodzić do pracy i szkoły. Jednak czynnik estetyczny ma tutaj wielkie znaczenie, bo pęknięcie w okolicach ust wygląda po prostu nieefektownie. Dobrym sposobem będzie więc zastosowanie produktu aptecznego jak Vratizolin.

Jak działa Vratizolin?

W składzie leku mamy m.in. substancję czynną – denotywir 30mg i substancje pomocnicze takie jak: alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, wazelina biała, glikol propylenowy, czy woda oczyszczona.

Lek Vratizolin działa przede wszystkim przeciwwirusowo. Vratizolin stosuje się wyłącznie na zewnątrz i miejscowo. Leczenie, by było skuteczne należy rozpocząć z chwilą pojawienia się pierwszych objawów opryszczki np. swędzenia i pieczenia. Zmienioną chorobowo skórę wystarczy smarować kilka razy na dobę i nie używać za dużej ilości kremu, wystarczy niewielka ilość. Leczenie trwa zwykle około 5 dni, ale z uwagi na indywidualne uwarunkowania i specyfikę skóry, może trwać odrobinę krócej lub nieco dłużej (do 8 dni).

Vratizolin dostępny jest w aptece i przed jego użyciem należy zapoznać się z treścią ulotki. Tylko to gwarantuje skuteczność leku.

1 thought on “Skuteczny sposób na opryszczkę”

  1. Wirus opryszczki jest zaraźliwy.Można zarazić się nawet przez wspólne korzystanie z tych samych ręczników czy naczyń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *