Czy warto korzystać z usług firm windykacyjnych?

[REKLAMA]

Podstawowym zadaniem firm windykacyjnych jest oczywiście odzyskiwanie należności. Zlecenia w tym przypadku dokonuje wierzyciel.. Firma windykacyjna Warszawa przede wszystkim ma wywołać na dłużniku presje spłacenia długu, który zaczyna zdawać sobie sprawę z tego jak dużo osób wie o jego zadłużeniu.

Natomiast jeśli praca firmy windykacyjnej nie przynosi skutków, sprawa zwykle kierowana jest do sądu. Wówczas problemem zajmuje się komornik. Może on m.in. zając rachunek bankowy dłużnika, a także jego ruchomości i nieruchomości, o ile dług wynikał z kredytu hipotecznego. W takiej sytuacji o zadłużeniu dowiaduje się zwykle także pracodawca, gdyż komornik może zająć część pensji.

Do stosunkowo niedawna wierzyciel ponosił wszystkie koszty związane z odzyskiwaniem należności. Zmieniło się to w roku 2013. Od tego momentu to dłużnik jest osobą obciążoną dodatkowo kosztami wierzytelności. Firma windykacyjna w Warszawie pobiera natomiast prowizję od odzyskanej kwoty, zwykle różną dla postępowania polubownego i windykacyjnego. Klientem takiej firmy może zostać każdy wierzyciel, a więc osoba fizyczna lub prawna,  wobec której został zaciągnięty dług. Jednak nie każda firma decyduje się na obsługę klientów indywidualnych. Niektóre  z nich zdecydowały się tylko na skup wierzytelności Warszawa.

Firma windykacyjna z pewnością budzi w dłużniku respekt i szacunek. Wielu z nich decyduje się na oddanie zadłużenia jak najszybciej. Czasem pojawiają się próby negocjacji czy rozłożenia długu na raty. Panuje powszechne przekonanie, że procedury działania firm windykacyjnych są bardzo skomplikowane. Nie jest to natomiast prawda. Firmy tego typu działają bowiem na podstawie wypracowanych przez lata funkcjonowania na rynku schematy. Do głównych narzędzi windykacyjnych należą więc telefon, email, poczta tradycyjna, a także w trudniejszych przypadkach windykacja terenowa. W zależności od sytuacji należy wybrać odpowiednią formę windykacji. Wierzyciele, którym zależy na szybkim pozyskaniu gotówki mogą zdecydować się też na wykup wierzytelności Warszawa, a więc sprzedaż swojego zadłużenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *