Dermokosmetyki – cenne dla twojej skóry

[REKLAMA]

O dermokosmetykach można coraz częściej czytać w pismach branżowych i na stronach internetowych, poświęconych zagadnieniu zdrowia i urody. Są to kosmetyki z górnej półki, ponieważ ich wyższa cena jest adekwatna do ich cennych właściwości pielęgnacyjnych i leczniczych.

Kosmetyki, które leczą

Dermokosmetyki, zwane inaczej kosmoceutykami, są zawsze skrupulatnie badane przez grupę osób (dermatologów, chemików i kosmetologów), które po licznych testach dopuszczają je do użytku. Ich rola jest podwójna, leczenie i pielęgnacja, ale zawsze z naciskiem na tę pierwszą rolę. Wolne są od sztucznych substancji np. barwników, dlatego nie powodują alergii skórnych. Z kolei zawiera się w nich o wiele więcej substancji bioaktywnych niż w zwykłych preparatach pielęgnacyjnych. Dermokosmetyków używa się do skóry problemowej, wymagającej ukojenia, zaleczenia i odżywienia. Dlatego też osoby zmagające się z problemami skórnymi typu łuszczyca, grzybica czy trądzik, chętnie sięgają po tego typu preparaty, bo dzięki nim mogą o wiele lepiej i efektywniej zadbać o swoją skórę, niż stosując zwykłe kosmetyki. Trzeba jednak bardzo uważać, bo nie każdy preparat opatrzony etykietą dermokosmetyk, jest nim w rzeczywistości. Warto więc zaufać wiodącym markom. Na rynku dermokosmetyków, takim jak La Roche Posay, Vichy czy Bioderma.

Co się kryje w dermokosmetykach?

Na pewno pełne są witamin i minerałów. Są to m.in. witaminy E i C – świetne antyoksydanty, witamina B dobrze nawilża i stwarza odpowiednią barierę ochronną dla skóry, z kolei cynk i miedź działają kojąco na skórę, łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia. W dermokosmetykach nie brakuje też substancji silnie nawilżających oraz składników roślinnych – wyciągów i ekstraktów, dzięki którym skóra jest wygładzona a naczynka uszczelnione. Oczywiście działają też przeciwzapalnie i antybakteryjnie, co szczególnie jest ważne dla skóry tłustej i trądzikowej. Na skórę problemową działają też bardzo dobrze pochodne witaminy A, czyli retinoidy. Ich zadanie polega także na rozjaśnianiu przebarwień oraz na trosce o cerę dojrzałą (uelastyczniają i wygładzają zmarszczki). Z kolei lipidy mają rolę dwojaką – umożliwiają przenikanie innym substancjom leczniczym w głąb skóry oraz same wykazują aktywne działanie. Lipidy odpowiadają za gospodarkę wodno-tłuszczową, chronią skórę przed czynnikami środowiskowymi, a szczególne działanie wykazują w stosunku do cery suchej i problemowej.

Dla kogo dermokosmetyki?

Można powiedzieć, że dla wszystkich, bo zawsze warto dbać o swoją cerę efektywniej. Na pewno zaś będą potrzebować ich osoby z problemami skórnymi oraz ze skórą wrażliwą, naczynkową i bardzo suchą. Zanieczyszczenia powietrza i silne promieniowanie UV robią swoje, dlatego coraz więcej osób zmaga się np. z fotostarzeniem naskórka czy przebarwieniami i rozszerzonymi naczynkami. Ich skuteczność jest bardzo wysoka i niestety często zależna od ceny. Nie można jednak oszczędzać na swoim zdrowiu, a troska o piękną i młodą cerę powinna być priorytetem.

1 thoughts on “Dermokosmetyki – cenne dla twojej skóry”

  1. Dermokosmetyków używam już długi czas. Widzę, że mają bardzo dobry wpływ na skórę, więc na pewno przy nich pozostanę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *