Dlaczego pracownicy nie lubią szkoleń?

[REKLAMA]

Z pewnością zastanawiałeś się kiedyś skąd bierze się taka niechęć do szkoleń wśród pracowników. Do jakich wniosków doszedłeś? Udało Ci się coś z tym zrobić czy ten temat całkowicie upadł?

Wiedza na wyciągnięcie ręki

W dzisiejszych czasach dostęp do informacji, wiedzy jest nieograniczony. Każdy z nas może robić wiele kursów, studiów podyplomowych i innych, już nawet nie trzeba wychodzić z domu, ponieważ wiele z nich jest dostępnych online. Standardem nawet stało się umieszczanie w ogłoszeniach rekrutacyjnych zapisu, który informuje potencjalnego kandydata o tym, że dana firma zapewnia wiele programów szkoleniowych czy też ma specjalny pakiet benefitów przeznaczonych na rozwój osobisty. Na wielu kandydatów to działa. Myślą „super, będę mógł brać udział w wielu szkoleniach, nauczę się wielu rzeczy”, a później ostatecznie unikają ich jak ognia i jak już muszą to przychodzą bez entuzjazmu. Dlaczego?

Szkolenia są bez sensu

Zdarzyło Ci się kiedyś tak pomyśleć? Obecnie tematyka szkoleń jest niesamowicie popularna. Każdy może zostać samozwańczym trenerem, tylko pozostaje pytanie czy każdy powinien nim być. Niestety przez wysyp programów szkoleniowych, które niekoniecznie są godne uwagi, przyjęło się, że szkolenia są bez sensu i wcale nie powinno Cię to dziwić.

Usługa szyta na miarę klienta

Odpowiedni, dedykowany program szkoleniowy to przepis na sukces. Ciekawa tematyka obejmująca rzeczy wymagające poprawy, pokazująca tym samym jak wyeliminować błędy, bądź wprowadzająca innowacje, dzięki którym można polepszyć swoje kompetencje to konieczność. Nie można oczywiście pominąć podejścia i umiejętności dostosowania się trenera do słuchaczy, do ich wieku, płci, stanowiska. Kiedy szkolenie jest dedykowane i porusza tematykę konkretnych problemów występujących w zespole to wtedy pracownicy biorą chętnie w nim udział, wiele wynosząc. Jeżeli nie wiesz nad czym trzeba pracować albo nie wiesz jakich szkoleń potrzebują Twoi pracownicy, w Sellwise możemy Ci pomóc. Zmień z nami myślenie na temat szkoleń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *