Garaż blaszany – trwały i stabilny?

[REKLAMA]

Garaże blaszane wracają do łask. Wszystko dlatego, że od pewnego czasu technika ich konstruowania znacznie się poprawiła. To nie epoka, gdy blaszaki rozpadały się pod wpływem większego deszczu. Dzisiejsze garaże blaszane mogą służyć latami – nawet jeśli są przenoszone z miejsca na miejsce.

Zalety garaży blaszanych

Blaszaki są o wiele tańsze niż ich murowane odpowiedniki. To ich podstawowa zaleta. Montaż, zakup materiałów i przygotowanie konstrukcji zawsze jest mniej kosztowne niż stawianie muru. Ponadto jeżeli garaż tego rodzaju wykonany jest z blachy ocynkowanej, wówczas można mieć pewność, że nie dojdzie do korodowania lub pękania materiałów. Kiedyś blaszaki kojarzyły się z wątpliwą jakością wykonania. Dzisiaj wiele firm wytwarza naprawdę trwałe konstrukcje, które potrafią wytrzymać porywiste wiatry, długotrwałe deszcze, burze lub srogie mrozy. Jedną z najważniejszych zalet blaszaków jest ich mobilność. Garaże blaszane można z powodzeniem przenosić z miejsca na miejsce. Właśnie z tego powodu wielu z nas wykorzystuje je jako magazyny lub schowki. Blaszak to konieczność, jeśli planujesz zmianę zagospodarowania przestrzeni przed posesją.

O czym pamiętać przed zakupem blaszaka?

Zakup blaszaka nie jest taki prosty. Przede wszystkim musisz określić, co chcesz trzymać w takim garażu. Czy będzie to duży samochód? A może tylko narzędzia ogrodnicze? W firmie CGT można wybrać zarówno szerokość, jak i wysokość oraz długość blaszaka. Ponadto konieczne jest zdecydowanie się na konkretny rodzaj bramy (podnoszona do góry lub dwuskrzydłowe) i rodzaj blachy (ocynkowana lub np. ocynkowana z nałożoną farbą akrylową). W garażach blaszanych można montować dodatkowe drzwi  i okna – wszystko w zależności od potrzeb. Ostatnim hitem jest np. stawianie blaszaków z dodatkowym zadaszeniem. Tego rodzaju konstrukcje mogą okazać się świetną alternatywą dla tymczasowych budynków pracowniczych ustawianych w konkretnej przestrzeni. Garaż blaszany z oknami i zamontowaną elektrycznością może służyć jako pomieszczenie socjalne lub małe biuro.

Pamiętaj, że jednym z ważniejszych czynników, które decydują o komfortowym użytkowaniu blaszaka jest dobór spadu dachu (na boki, na tył lub na przód). Przed zamontowaniem konstrukcji koniecznie jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Garaż blaszany nie może stać na nierównej powierzchni. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wylewka betonowa. Dzięki niej blaszak będzie odpowiednio stabilny – nie zauważysz żadnego chwiania. Można samemu instalować garaże blaszane. Jeśli jednak nie masz wprawy, lepiej zleć to specjalistom i obserwuj ich działania. W przeciwnym razie możesz doprowadzić do sytuacji, w której zakupione części szybko ulegną uszkodzeniom ze względu na niedokładny montaż.

Sprawdź ceny garaży blaszanych na CGT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *