Malowanie natryskowe – podstawowe informacje

[REKLAMA]

Tradycyjne malowanie dla wielu jest już dziś stratą czasu – o wiele łatwiej bowiem równomiernie pokryć jakąś powierzchnię farbą dzięki zastosowaniu agregatu oraz pistoletu do malowania. Co jednak dokładnie musimy kupić, gdzie można nabyć taki sprzęt i jak zabrać się za malowanie, by wszystko przebiegło sprawnie?

Czym jest malowanie natryskowe?

Malowanie natryskowe to nakładanie farby na wybrane powierzchnie, wykorzystując do tego strumień farby – wydobywający się z pistoletu natryskowego (lakierniczego) pod ciśnieniem i w sposób rozproszony. Pozwala to na szybkie zapełnienie farbą danej powierzchni, a przy tym jest ona na nią nakładana równomiernie. Farba wytryskuje z pistoletu w formie aerozolu, czyli w postaci małych kropelek. Choć w sprzęcie znajduje się w postaci płynnej, ale stabilnej, rozbijana jest na drobne części przez sprężone powietrze.

Malowanie natryskowe – czego potrzebujemy?

Malowanie natryskowe jest możliwe, gdy zaopatrzymy się w następujący sprzęt: pistolet natryskowy, przewód ciśnieniowy oraz kompresor, czyli sprężarka. Kompresor służy do wytwarzania sprężonego powietrza, które przy pomocy przewodu trafia do pistoletu, a farba poprzez aparat natryskowy wydostaje się na zewnątrz. Istnieją różne typy podobnych pistoletów – które wybieramy w zależności od własnego komfortu, możliwości finansowych oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Na przykład możemy zdecydować się na aparat natryskowy grawitacyjny lub ssący.

Gdzie znaleźć podobny sprzęt?

Jeśli ktoś chciałby używać sprzętu do malowania natryskowego w swoim domu – na przykład w czasie remontu – zastanawia się zapewne gdzie można go nabyć. W dobie komputerów i wszędobylskiego internetu odpowiedź na to pytanie jest jednak prosta – podobne narzędzia można kupić online. Istnieje wiele sklepów z podobną ofertą – na przykład MAGMA, gdzie znajduje się szeroki wybór pistoletów lakierniczych, agregatów malarskich, a nawet pistoletów do tynków (również i ich nanoszenie na ściany może być teraz o wiele prostsze niż kiedyś). Wystarczy wejść na stronę sklepu i wszystko zamówić, a narzędzia szybko trafią prosto do naszego domu.

Kiedy nie wiesz jak zacząć…

Rzecz jasna, osoby które nie mają pojęcia o podobnych pracach mogą kogoś wynająć, by nie musieć samodzielnie malować natryskowo – jest to jednak strata pieniędzy, bo cała procedura jest niezmiernie prosta. Proste agregaty malarskie, jakie można też nabyć w sklepie MAGMA, są już w pełni wyposażone i zawierają wszystko co jest nam potrzebne. Wystarczy wypełnić zbiornik pistoletu wybraną farbą, a następnie swobodnym, liniowym ruchem zacząć ją rozpylać.

Sprawdź kompresor modelarski w sklepie Magma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *