Jak ozdobić pokój utrzymany w stylu skandynawskim?

[REKLAMA]

Styl skandynawski jest ściśle związany z filozofią hygge. Wszak pięknem powinniśmy się otaczać, a czy jest bardziej szczęśliwy naród niż Duńczycy. W takiej aranżacji kluczowe znaczenie ma przytulność i delikatność, zatem kluczowe znaczenie mają dodatki. Powinny one wpisywać się w minimalizm. Ciekawym wyborem, którego nie może zabraknąć w żadnym wnętrzu urządzonym w tym stylu są antyramy z plexi.

Piękne ściany – piękne wnętrze

Jeżeli chcemy urządzić pokój w stylu skandynawskim to powinniśmy odpowiednio udekorować ściany. Oczywiście w tym pomieszczeniu powinna królować biel, nude i szarość. Zatem na takich ścianach warto zawiesić antyramy z plexi. Można w nich umieścić zdjęcia, ale i hasła motywacyjne, a także motywy przyrody, czy też wizerunki zwierząt w geometrycznej formie. Tak naprawdę możliwości jest wiele, zatem antyrama z plexi jest absolutnym must have. Jej nowoczesna forma i prosta szklana oprawa doskonale odbijają światło i wprowadzają delikatność i subtelność. Prostota daje lustrzany efekt i optycznie powiększa wnętrze. Antyrama z plexi doskonale pasuje do biel ścian i świetnie komponuje się z białymi podłogami, tworząc harmonijną całość opartą na monochromatyzmie.

Świeczniki w roli głównej

W pokoju urządzonym w stylu skandynawskim nie może zabraknąć świecznika. To obowiązkowy element dekoracyjny. Warto tutaj wybrać modele drewniane w kolorze białym, ewentualnie szarym. Dobrze jest postawić na prostą formę, ale bardziej dizajnerski kształt. Doskonale prezentują się również duże świeczniki metalowe, które idealnie podkreślają geometryzm stylu skandynawskiego. Świecznik może być również dobrany na zasadzie kontrastu, zatem proste i funkcjonalne meble połączone są z mocniejszymi i cięższymi dodatkami. Taki świecznik świetnie prezentuje się na tle ściany ozdobionej antyramą z plexi. Oczywiście należy dobrać odpowiednie świeczniki. Doskonale prezentują się świeczki pikowane, czy też okrągłe.

Latarenki – klimat prawdziwej Skandynawii

Skandynawowie kochają ozdabiać dom latarenkami. Zatem skoro pokój urządzamy właśnie w tym stylu, to oczywiście nie może w nim zabraknąć latarenek. Klasyczne metalowe świetnie się prezentują i wprowadzają swoisty klimat, którego nie można podrobić. Warto tutaj zdecydować się na kilka modeli i rozmiarów, które można ułożyć na parapecie. Są również świetną ozdobą podłogi. Jeżeli chcemy, aby nasza latarenka była unikalna to możemy ją samodzielnie wykonać. Otóż wystarczy tylko słoik, który ozdabiamy wstążką i malujemy na biały kolor.

Przytulność i relaks w jednym

W stylu skandynawskim nie może również zabraknąć pledów, koców i oczywiście poduszek. Pełnią one dwie funkcje. Otóż pozwalają zrelaksować się po całym dniu w pracy. Wystarczy tylko usiąść na kanapie z kubkiem gorącego kakao i przykryć się kocem. Wokół leżą pozornie niedbale porozrzucane poduszki, co tworzy bardzo ciekawy klimat. Oczywiście te elementy mają również funkcję ozdobną. Koce, czy pledy powinny mieć grube sploty i odwoływać się do folkloru ludowego. Warto również zdecydować się na poduszki, które mają motywy roślinne, czy też zwierzęce. Doskonale prezentują się poszewki z nadrukiem jelenia, czy też łosia. Oczywiście można również zdecydować się na poduszki fluffy. Zatem to wygoda i piękno, którego nie może zabraknąć w tym stylu aranżacji wnętrz.

Drewno i jego piękno

Skandynawowie są bardzo związani z naturą i przyrodą. Zatem takie motywy są widoczne w ich wnętrzach na każdym kroku. Doskonale prezentują się więc drewniane napisy, albo też figurki, które wyrażają uczucia. Modne są też napisy z cyklu „sweet home”. Takie ozdoby najlepiej prezentują się w kolorze naturalnego drewna, ewentualnie bielone. Doskonale komponują się one z prostymi i funkcjonalnymi meblami, czy też komodami.

Zatem styl skandynawski jest obecnie jednym z najpopularniejszych. Łączy w sobie piękno, funkcjonalność i jednocześnie oddanie przyrodzie. Warto zauważyć, że wnętrze urządzone w tym stylu zachowuje swój minimalizm, jednak w najlepszym wydaniu. Oczywiście poza meblami istotne znaczenia mają dodatki. Mogą to być antyramy z plexi, świeczniki, czy latarenki, a także poduszki. Dzięki temu klimat wnętrza staje się niepowtarzalny, a pokój zachwyca na każdym kroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *