Jak znaleźć idealne stołki barowe

[REKLAMA]

Stołki barowe, a więc tzw. hokery są dziś bardzo popularne. Wszystko dlatego, że wielu Polaków decyduje się w swoich wnętrzach na barki lub przynajmniej łączy kuchnię z salonem. Chcąc wygodnie siedzieć przy takich wyspach czy półwyspach kuchennych, potrzebne są właśnie hokery. Jak wybierać takie podwyższone stołki barowe?

Szeroki wybór hokerów

Rynek jest dziś bardzo bogaty w krzesła barowe. Różnią się one kształtami i kolorami. Raz są to tylko podwyższone taborety wyposażone w oparcie i podłokietniki. Innym razem natomiast siedzisko na podnośniku, w którym można regulować jego wysokość. Różne są też materiały, z jakich wykonane są stołki barowe, a często atrakcyjne są też ich ceny. Żadnego problemu nie powinien mieć ten, którego interesuje nowoczesny, ale i nieco bardziej klasyczny tani hoker industrialny.

Jak wybrać stołek barowy?

Optymalna wysokość wyspy kuchennej to 110 cm. Tyle w zupełności wystarczy, aby stojąca przy niej osoba czuła się komfortowo. Jeżeli barek jest jednak przedłużeniem zabudowy meblowej, to jego wysokość jest z reguły o 20 cm niższa. Jak wysoki powinien być więc hoker? Przyjmuje się, że wysokość siedziska takich stołków barowych powinna być ok. 30 cm poniżej blatu. Nie trudno policzyć, że przy wysokości wysp na poziomie 110 cm, jest to 80 cm, z kolei 60 cm, jeżeli jest ona przedłużeniem zabudowy meblowej. Ok. 40 cm poniżej siedziska znajdować się natomiast powinna podpórka pod stopy. Oczywiście, takie hokery muszą być również wygodne i komfortowe. Dlatego optymalna wielkość ich siedziska to 40 × 40 cm. Najlepiej też, jeżeli mają one oparcie, które zapewnia podparcie lędźwiowemu odcinkowi kręgosłupa. Dodatkiem mogą być też podłokietniki.

Na komfort użytkowania wpływ ma też podstawa, do której wielu użytkowników nie przywiązuje większej wagi. Hokery o jednej nodze, np. hoker Bowi z oferty sklepu edinos.pl, są z reguły ciężkie i trudno się je przesuwa. To logiczne z uwagi na konieczność zapewnienia im stabilności. Wygodniejsze pod tym względem są stołki barowe na trzech lub czterech nogach.

Kolor, kształt i styl stołka barowego

Hoker optymalny do własnych potrzeb, ale i stylu, w jakim urządzone są wnętrza, znajdzie dziś każdy bez wyjątku. Wybór jest ogromny, tak do wnętrz nowoczesnych, jak również klasycznych lub rustykalnych. W ofercie sklepów są stołki barowe na nogach stalowych lub drewnianych, z siedziskami drewnianymi, z tworzyw sztucznych, aż po miękkie, wygodne siedziska tapicerowane.

Uwagę zwrócić należy także na kształt hokera, który powinien zostać dopasowany do wielkości przestrzeni, gdzie będzie ustawiony. Jeżeli wolnego miejsca jest jak na lekarstwo, a powierzchnia pod blatem otwarta, najlepsze będą hokery, które można tam wsunąć. W większych pomieszczeniach mogą on stać przy wyspie na stałe. Jako że hokery są widoczne z części dziennej, muszą też współgrać z urządzonym wnętrzem. Powinny więc pasować do wystroju kuchni, samej wyspy, ale i wyposażenia salonu. Co najważniejsze, wybór jest szeroki, a ceny atrakcyjne. Taki hoker industrialny nabyć można w granicach już ok. 150 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *