Kuchnia XXI wieku – najnowsze trendy

[REKLAMA]

Kuchenne trendy i aranżacje czasami nas zaskakują, ale najczęściej wprawiają po prostu w zachwyt. Natychmiast budzi się w nas chęć zmiany wystroju własnej kuchni. Nie ma się co dziwić – nowe projekty są funkcjonalne, wykorzystują nowinki technologiczne. Nowe wzory płytek, tkanin, nowatorskie wykończenia szafek kuchennych, wspaniałe, kamienne blaty nadają pomieszczeniom wiele smaku, czasem ekstrawagancji, a niekiedy wręcz luksusowego charakteru.

Każdy profesjonalny projekt kuchni to połączenie estetyki, najnowszych trendów oraz tak potrzebnej w tym miejscu funkcjonalności. W końcu kuchni nie urządzamy na tydzień, zwykle służy ona przez lata, dlatego warto do tego podejść w sposób racjonalny i przemyślany. Dziś najnowsze trendy krążą gdzieś w okolicach minimalizmu i związanej z nim przejrzystości wnętrz.

To zdecydowanie jest odpowiednie rozwiązanie, które ułatwia organizację, umożliwia sprawne poruszanie się wśród kuchennych sprzętów. Oszczędność w kolorach, szacunek do naturalnych materiałów, wielka estyma dla kamienia oraz znakomite oświetlenie – to przepis na designerski sukces.

Nowinki technologiczne – kuchenne must have

Minimalizm, który chyba jeszcze długo będzie nam towarzyszył w codziennym życiu, to idealny trend na początek XXI wieku. To on doskonale współgra z nowinkami technologicznymi zarówno w zakresie małego, jak i dużego AGD. Idealnie gładkie ściany, kamienne blaty szafek, przyciskowe mechanizmy otwierania szafek – to idealne tło dla nowoczesnych sprzętów.

Czajnik wyposażony w różne akcenty czy podświetlane panele to doskonałym elementy dekoracyjne w minimalistycznej kuchni. Okapy o wyrafinowanych kształtach, produkowane ze stali nierdzewnej umiejętnie łączonej ze szklanymi elementami, stanowią dziś ozdobę ścian i trudno byłoby je zastąpić innymi gadżetami, mającymi uatrakcyjnić kuchenną przestrzeń.

Aż trudno sobie dziś wyobrazić obok nich haftowane zasłonki albo zazdrostki. Futurystyczne kształty okapów nijak nie pasują do tradycyjnych elementów znanych nam z kuchni naszych dziadków.

Nowoczesna kuchnia, ale naturalne materiały

Choć obowiązuje futurystyczny minimalizm, a elementami dekoracyjnymi są technologicznie zaawansowane urządzenia, pełne podświetlanych przycisków, które często są dziś wybierane nie ze względu na swoje funkcje, ale na kolor światełek… to i tak drewno i kamień są najważniejsze.

To ich prostota, ich naturalnych charakter są idealnym tłem dla wszelkich urządzeń i sprzętów w kuchni. Zarówno drewno, jak i kamień gwarantują unikatowość deseni i faktur, a właściciel ma poczucie, że jego blaty są niepowtarzalne.

Wszystkie elementy gwarantują także mentalny powrót do natury, a na dodatek w większości bardzo łatwo utrzymać je w nienagannym stanie. Z czasem zarówno kamień, jak i drewno można poddać procesowi renowacji i odzyskać ich pierwotny, znakomity wygląd.

Indywidualizacja – modna dziś także w kuchni

Projektując kuchnię swoich marzeń, warto postawić na oryginalny design, który nie powtórzy się w innych miejscach. Projektanci dbają dziś o to, aby każda kuchnia była zindywidualizowana, pomyślana dokładnie tak, aby spełnić wymagania jej właścicieli.

Niepowtarzalne układy kuchni, elementy oświetlenia ściągane czasem z odległych miejsc świata, idealnie docinane blaty kuchenne, przygotowywane przez wysokiej klasy profesjonalistów, takich jak www.granmal.eu, a wszystko to uzupełnione jednym lub dwoma elementami w stylu vintage, zapewnia niezwykłe efekty.

Tak powstają wnętrza niezwykle nowoczesne, które mają duszę. Wystarczy jeden element, znaleziony gdzieś na babcinym strychu, odrestaurowany i wkomponowany tuż obok marmurowego blatu, a nawet skrajnie minimalistyczna kuchnia nabiera ciepłego, rodzinnego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *