Szkło hartowane do kuchni – sposób na nowoczesne i funkcjonalne pomieszczenie

[REKLAMA]

Kuchnia nazywana jest sercem domu. Nic dziwnego, ponieważ to tutaj spędzamy sporo czasu, gotując, piekąc czy jedząc posiłki. Te wszystkie czynności powodują jednak, że kuchnia – bardziej niż inne pomieszczenia – narażona jest na zabrudzenia i wilgoć. Tłuste plamy lub te po warzywach i owocach są ciężkie do usunięcia. Z tego powodu utrzymanie czystości w kuchni nie jest łatwym zadaniem. Warto więc pomyśleć o tym wcześniej i odpowiednio przygotować kuchnię podczas remontu lub wykończenia. Jeżeli nie podobają Ci się tradycyjne kafle zabezpieczające ścianę nad blatem i kuchenką oraz ułatwiające czyszczenie, ciekawą propozycja może być dla Ciebie szkło hartowane do kuchni.

Szkło hartowanie do kuchni a płytki

Najbardziej tradycyjnym wyborem są kafle. I choć ich czyszczenie nie wymaga wysiłku, pewien problem mogą stanowić fugi, w których może gromadzić się trudny do usunięcia brud, a nawet może rozwijać się pleśń. Poza tym kafle są dość tradycyjnym wyborem, jeżeli więc chcesz wnieść powiew nowoczesności do mieszkania, lepszym wyborem będzie szkło hartowane do kuchni. To rozwiązanie, które przypadnie do gustu zarówno minimalistom, jak i tradycjonalistom. A to za sprawą wielu możliwości, jakie niesie za sobą ten wybór.

Szkło hartowane do kuchni – praktyczne i dekoracyjne

Bez wątpienia niezaprzeczalną zaletą szkła jest łatwość utrzymania go w czystości. Gładka i śliska powierzchnia sprawia, że brud i tłuszcz nie przylegają i dużo łatwiej je usunąć. Wprawdzie krople wody pozostają na szkle ślady, ale je także można szybko wyczyścić.

Kolejną zaletą szkła hartowanego jest jego duża odporność na zmiany temperatury oraz uderzania. Dzieje się tak za sprawą hartowania, któremu poddawane jest szkło – jest ono na przemian ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury i szybko schładzane. Szkło hartowane do kuchni to bezpieczna propozycja dla rodzin z dziećmi, jeżeli bowiem dojdzie do rozbicia szkła, wówczas rozpryskuje się ono na bardzo drobne kawałki, które jednak nie są ostre.

Szkło hartowane do kuchni ma również duże walory dekoracyjne. Już sama szklana ściana rozjaśnia pomieszczenie, ale pozwala też ponieść się fantazji. Ścianę pod szkłem można pomalować na jakiś intensywny kolor – szklana blokada ochroni ją nie tylko przed brudem, ale również przez blaknięciem koloru. Kolejną propozycją jest przyklejenie tapety pod szkłem (dowolnego typu) – może to być tapeta z wyrazistym wzorem lub fototapeta przedstawiająca np. krajobraz. Taką tapetowo-szklaną okładzinę wykonuje się znacznie szybciej, niż zajmuje ułożenie mozaiki z płytek.

O czym warto pamiętać wybierając szkło hartowane do kuchni?

Zanim zamówisz szkło hartowane do kuchni, warto zwrócić uwagę na pewne szczegóły. Po pierwsze nie wolno ciąć szkła po hartowaniu. Dlatego jeżeli wymagane jest wykonie otworów, np. na gniazdka elektryczne, należy je wykonać jeszcze przed hartowaniem.

Dobrze też zwrócić uwagę, czy szkło hartowane do kuchni posiada atest Instytutu Szkła i Ceramiki. Certyfikaty wymagane są dla produktów, które nie podlegają wymaganiom Ustawy o wyrobach budowlanych. Są one gwarancją, że produkty spełniają wymagania techniczne i są bezpieczne.

Zastanów się również, że chcesz zamontować w swojej kuchni jednolity panel, czy może wolisz kilka mniejszych paneli, z których można ułożyć mozaikę. To drugie rozwiązanie jest dobrym wyjściem dla osób, którym zdarza się uderzać o ścianę – zapobiegnie to rozbiciu dużego panelu, a wymiany będzie wymagał jedynie niewielki fragment zabudowy.

Jak wybrać firmę oferującą szkło hartowane do kuchni?

Istotną kwestią jest nie tylko samo szkło hartowane do kuchni, ale również jego profesjonalny montaż. Na fachowców dobrze jest zdać się jeszcze przed złożeniem zamówienia, aby dokonali pomiarów przed wykonaniem paneli. Dlatego warto zdecydować się na wybór doświadczonej firmy z usługą montażu. Samodzielny montaż nie jest trudny, jednak lepiej w tej delikatnej kwestii zaufać profesjonalistom. Dzięki temu będziesz miał pewność, że szkło hartowane do kuchni zostało zamontowane stabilnie i w sposób gwarantujący bezpieczeństwo.

Więcej informacji dowiesz się ze strony: http://prolinea.eu/oferta/ekrany-panele-szklane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *