Trendy w aranżacjach nowoczesnych wnętrz

[REKLAMA]

Nowoczesny styl wciąż jest modny, jednak coraz częściej przełamuje się go innymi elementami dla nadania nietypowego charakteru.

Moda dotyka nie tylko branży odzieżowej, jubilerskiej, ale także tej, związanej z aranżacją wnętrz. Mimo tego, że projektanci lubią stawiać na sprawdzoną stylistykę, która sprawdzi się w niemal każdej sytuacji, to jednak od czasu do czasu warto wprowadzić nowe trendy. Wniosą one nieco szaleństwa.

Biel i naturalne materiały

To zdecydowanie cecha tzw. stylu skandynawskiego. Biel jest przyjemna dla oka, optycznie powiększa wnętrze. Takie pomieszczenie można również wzbogacić kolorowymi dodatkami. Oko cieszą również elementy z naturalnych materiałów takich: drewno, kamień czy wiklina. Prosto, funkcjonalnie i wygodnie.

Neo- retro

To trend, który przełamuje nowoczesna estetykę poprzez dodanie elementów charakterystycznych dla stylów retro. To łączenie nowoczesnych elementów z tymi tradycyjnymi. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że takie zestawienia do siebie nie pasują. Jednak ich odpowiednie dobranie gwarantuje niepowtarzalny efekt.

Kolorowe dodatki

Ten trend nie dotyczy tylko salonu czy sypialni, ale również kuchni. Najbardziej popularna są aranżacje kuchni z białymi meblami na wysoki połysk. Wydają się one być sterylne i z pewnością pozbawione fantazji. Aby dodać im trochę pikanterii, można przełamać monotonię kolorowym akcentem. To z pewnością ożywi wnętrze. Biel pasuje do właściwie każdego koloru, więc możesz wybrać właściwie dowolny odcień!

Szkło

Świetnym pomysłem jest również łączenie szkła z rożnymi elementami wnętrza. Modne są szklane panele kuchenne. Są łatwe w utrzymywaniu czystości, ale również prezentują się atrakcyjnie. Szkło można zastosować w wielu aranżacjach. Modne są również szklane schody, balustrady, poręcze. W wielu domach stosuje się nawet szklane drzwi. Zastosować możesz również szklaną ścianę, która będzie nie tylko ozdobą, ale oddzieli np. aneks kuchenny od salonu. Wiele osób decyduje się również na wykonanie na zamówienie szklanej kabiny. Zaletą tego jest fakt, że możesz łączyć różnorodne kolory szkła. Dostępna jest ich niemal cała paleta barw. Ponadto firma http://beluglass.pl/ posiada różne rodzaje szkła. Nie musisz wybierać przezroczystego. Dostępne jest również matowe, półprzezroczyste, mleczne itp. Może również zdecydować się na szkło z dowolna grafiką. Firma zajmuje się nie tylko sprzedażą elementów szklanych, ale przede wszystkim ich produkcją. Specjaliści wykonują pomiary i udzielają wskazówek. Istnieje możliwość wykonania projektu zgodnie z zaleceniami klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *