Utrzymanie czystości w szatni

[REKLAMA]

Szatnie i przebieralnie na siłowniach i na basenach to pomieszczenia, w których często brakuje porządku. Szafki i kabiny nie są regularnie czyszczone, a w powietrzu unosi się nieprzyjemny zapach. O ile z czystością sal treningowych jest coraz lepiej, stan szatni nadal pozostawia wiele do życzenia. Właściciele obiektów sportowych powinni zdawać sobie sprawę, że na to, jak klienci ocenia ich siłownię bardzo wpływa pierwsze wrażenie. Jeśli przebieralnia ma zniechęcający wygląd i jest nieposprzątana – nawet najlepszy sprzęt może nie wystarczyć, by zachęcić ludzi do ponownych odwiedzin.

Czystość przebieralni na basenach

Wygląd szatni bardzo zależy od typu obiektu sportowego. W przypadku basenów układ szatni ma zapewniać więcej prywatności, dlatego częściej stosuje się kabiny przyścienne. Przypominają one kabiny w toaletach publicznych, w których można się zamknąć i przebrać, a następnie przenieść swoje rzeczy do szafek. Częstym rozwiązaniem są również przebieralnie przechodnie. Kabiny te mają dwa wyjścia i ławeczkę, która pełni funkcję blokady drzwi. Oba typy są zwykle wykonane z wodoodpornych powierzchni, które łatwo utrzymać w czystości, o ile sprzątanie odbywa się regularnie. Niestety częstym zjawiskiem jest używanie od ich mycia zwykłych płynów do szyb. Kolejnym problemem jest to, że w wielu miejscach czyści się je zbyt rzadko, co wynika z faktu, że nie ma widocznych śladów zabrudzeń. Sprzątający zapominają o roztoczach kurzu i mikroorganizmach, które panoszą się na ściankach przebieralni, a nie są widoczne gołym okiem.

Szatnie na siłowni – jak dbać o ich czystość?

Szatnie na siłowni swoim wyglądem przypominają szkolne korytarze. Ich główne atrybuty to szafki sportowe i ławeczki. Podobnie jak w przypadku basenów, są one wykonane z powierzchni wodoodpornych. Szafki, ławeczki oraz podłogi w szatniach powinny być myte codziennie. Bardzo ważne jest jednak, by do mycia używać preparatów, które skutecznie likwidują odciski palców, kurz i widoczne zabrudzenia, takich jak profesjonalne środki do czyszczenia Pro Formula by Diversey. Ich dużą zaletą jest zastosowanie technologii O.N.T, która neutralizuje nieprzyjemny zapach. Jak wiadomo, unoszący się w powietrzu odór to jedna z rzeczy, na którą najczęściej narzekają użytkownicy siłowni. Odświeżacze powietrza nie pomogą, zwłaszcza w godzinach z największą frekwencją ćwiczących.

Czystość w szatniach na basenach i siłowniach jest równie ważna jak czystość sali treningowych. Codzienne, kompleksowe sprzątanie przy użyciu profesjonalnych środków zachęca do odwiedzania obiektów sportowych i buduje ich pozytywny wizerunek.

1 thoughts on “Utrzymanie czystości w szatni”

  1. Aby utrzymać porządek w szatniach na pewno trzeba zainwestować w dobre worki foliowe, najlepiej o różnych kolorach, aby było można segregować śmieci. Powinny być one wystawione w widocznym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *