Wybierz kancelarię z doświadczeniem

[REKLAMA]

Każdy, kto nie ma zaprzyjaźnionego prawnika a był zmuszony do występowania w sądzie w charakterze strony doskonale zdaje sobie sprawę jak duży jest obecnie rynek usług prawnych. Prawnicy (zarówno adwokaci jak i radcy prawni) wprost zabijają się o klientów, żeby utrzymać swoje pozycje. Klient w takich warunkach musi doskonale wiedzieć jaką kancelarię prawną wybrać.

Pewność sukcesu

Często wybieramy znane kancelarie z uwagi na to, że pracują w nich wykwalifikowani prawnicy, którzy doskonale znają się na swojej pracy. To proste skojarzenia doświadczenia z sukcesami na arenie zawodowej nie zawsze jest jednak prawdziwe. Przede wszystkim powinniśmy wsłuchać się w opinie klientów. Jednak sama opinia nie wystarczy by wyrobić sobie całościową opinię na temat danej kancelarii prawnej. Trzeba bowiem wiedzieć, że nie zawsze jest się w stanie wygrać w stu procentach. Wynegocjowanie małego odszkodowania przez prawnika może być obiektywnym sukcesem, jednak klient liczący na całkowitą rezygnację drugiej strony z roszczeń może nie być zadowolony z usług takiego prawnika. Słuchając opinii innych bierzmy więc pod uwagę, że nie zawsze opowieści klientów o skuteczności mogą być w stu procentach miarodajne.

Najczęściej jeszcze wiek kancelarii będzie pokrywał się z doświadczeniem adwokatów. Nawet w najstarszych kancelariach w mieście pracują oczywiście młodzi prawnicy. Nie trzeba się ich obawiać. Pod nadzorem swoich bardziej doświadczonych kolegów są w stanie osiągnąć naprawdę wiele, a ich młodzieńczy zapał dobre poprowadzony może dać fenomenalne efekty. Dobrze o tym pamiętać.

Dobór kancelarii do sprawy

Warto jednak pamiętać, że żaden prawnik nie jest specjalistą we wszystkim. Jeżeli więc mamy sprawę rozwodową, może nie koniecznie dobrym pomysłem jest przyjście do kancelarii osiągającej wspaniałe wyniki, ale w odszkodowaniach. Nie każdy prawnik lubi zajmować się daną materią i nie każdy prawnik osiąga w danej materii takie sukcesy jak w innych. Kiedy będziemy szukać dobrej kancelarii, najlepiej brać pod uwagę zakres świadczonych usług i także to jakie wynika kancelaria ma w danej materii. Bardzo ważne jest zachowanie takiej granicy na gruncie prawa cywilnego i prawa karnego. Chociaż z tymi dwoma gałęziami prawnicy najczęściej się spotykają, to jednak ich specyfika jest skrajnie różna i ten, kto ma doskonałe wyczucie w cywilistyce może okazać się słabym karnistą. Z drugiej strony warto też pamiętać, że znowu doświadczenie może grać tu pierwsze skrzypce. Im dany prawnik starszy, tym może lepiej wykorzystywać to, czego nauczył się podczas prowadzenia innych spraw.

Internet doskonałym pomocnikiem

Dzisiaj klienci kancelarii prawnych są w świetnym położeniu. Za pomocą internetu mogą przeglądać oferty różnych kancelarii. Dobra kancelaria powinna mieć ładną i przejrzystą stronę. Za przykład może tu posłużyć strona http://jacekkosinski.pl/. W kilka minut klienci mogą dowiedzieć się wszystkich potrzebnych informacji o danej kancelarii co stanowi dla nich świetną platformę do porównywania poszczególnych prawników między sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *