ABC odpowiedzialnego pożyczania

Jak bezpiecznie pożyczać pieniądze?

[REKLAMA]

Wiele osób nie zastanawia się zbytnio co powinien sprawdzić i jak bezpiecznie wziąć pożyczkę. Kierujemy się zazwyczaj opiniami znajomych i tym co piszą na forach internetowych. Warto zwrócić uwagę, że wiele opinii jest pisanych przez pracowników firm udzielających pożyczek czy chwilówek.  W związku z tym warto korzystać z opinii niezależnych ekspertów i zestawień oferowanych przez sprawdzone strony finansowe jak lisekfinansowy.pl Zapoznaj się z abc odpowiedzialnego pożyczania.

Nie zapomnij, że każda decyzja o wzięciu pożyczki obciąża Twój budżet domowy. No ale jak trzeba to co zrobić… Zanim jednak złożysz wniosek o pożyczkę lub chwilówkę to przeczytaj klika zasad, jakich powinieneś przestrzegać aby spać spokojnie.

ABC odpowiedzialnego pożyczania

 1. Pierwsze co należy zrobić to szczegółowo przeanalizować czy zobowiązanie, które zamierzasz zaciągnąć nie spowoduje nadmiernego zadłużenia. Pożyczkę należy traktować jako dodatkowy zastrzyk gotówki na nie przewidziane wydatki jak np. remont samochodu.
 2. Zestawienia oferowane przez lisekfinansowy.pl są aktualizowane na bieżąco. Należy jednak pamiętać, że przed zaciągnięciem pożyczki należy przeczytać umowę kredytową i sprawdzić czy wszystko się zgadza.
 3. Większość firm pożyczkowych na naszej stronie oferuje pierwszą pożyczkę za darmo. Warto się jednak upewnić, czy wcześniej nie zaciągnęliśmy zobowiązań w danej firmie. Dzięki temu będziemy mogli wybrać najkorzystniejszą ofertę.
 4. Umowa to nie wszystko. Sprawdź regulamin i upewnij się czy na pewno wszystko jest dla Ciebie zrozumiałe.
 5. Każda instytucja finansowa przed podjęciem decyzji o udzieleniu pożyczki będzie badała Twoją zdolność kredytową. Niektóre firmy badają nasza historię w bazach danych jak BIK, inne wymagają tylko oświadczenia lub wyciągu z konta bankowego.
 6. W razie problemów ze spłatą, zawsze należy się kontaktować z bankiem czy firmą pożyczkową. Większość instytucji pozwala na zmianę wysokości rat czy wakacje kredytowe.
 7. Pamiętaj, że masz 14 dni na odstąpienie od umowy i zwrot otrzymanych pieniędzy.
 8. Jeśli czegoś nie rozumiesz, albo nie jesteś pewny to pamiętaj, że możesz dopytać konsultanta.

5 thoughts on “ABC odpowiedzialnego pożyczania”

 1. Aktualna sytuacja na rynku kredytowym powinna dać wiele do myślenia, że kredyt to nie jest taka prosta sprawa. Podjęta zbyt pochopnie decyzja może w konsekwencji doprowadzić do sporych problemów.

 2. Moim zdaniem niebezpieczne jest pożyczanie pieniędzy w obcej walucie. Pokazała to sytuacja frankowiczów, którzy teraz muszą sprawę załatwiać prawnie.

 3. Celne uwagi o których trzeba pamiętać. Warto również dokładnie przyjrzeć się sporządzonej umowie kredytowej, a jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości to najlepiej poradzić się specjalisty, który może ostrzec nas przed wszystkimi ewentualnościami wynikającymi z umowy.

 4. Czasem łatwo stracić kontrole nad własnymi finansami. Nagle okazuje się że nasze miesięczne zobowiązania znacznie przekraczają nasze zarobki i zaczyna się kręcenie głową i kombinowanie. Nie liczmy na to że ktoś nam daruje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *