Buty snowboardowe Burton na sezon 2019

[REKLAMA]

Wybór butów to jedna z najważniejszych decyzji podczas kompletowania sprzętu snowboardowego. Muszą być wygodne i dopasowane do stylu jazdy, bo często nie zdejmujemy ich przez cały dzień. Dla osób, które planują w tym roku wymianę starych butów na nowe lub zakup swojej pierwszej pary, firma Burton przygotowała kilka ciekawych propozycji. Poza przemyślanymi rozwiązaniami technicznymi, nowa kolekcja Burton wyróżnia się również oryginalną stylistyką czerpiącą z ulicznej estetyki sneakersów. Ciekawym rozwiązaniem są damskie i męskie buty przystosowane do nowego systemu szybkiego zapinania wiązań Step On.

Unikalne technologie

Burton to firma z historią, a to zobowiązuje. Na przestrzeni lat producent opracował wiele unikalnych technologii, którymi naszpikowane są obecnie praktycznie wszystkie modele butów. Konstrukcja Total Comfort zapewnia wygodę noszenia już od pierwszego dnia, bez konieczności „rozbijania” nowej pary. Folia Sleeping Bag zatrzymuje ciepło i odprowadza wilgoć, co oznacza, że stopy nie zmarzną nawet w najchłodniejszy dzień. W męskich modelach stosowana jest technologia Shrinkage, która sprawia, że but z zewnątrz jest mniejszy niż wskazywałby na to rozmiar. Przekłada się to na niższą wagę oraz zapobiega zahaczaniu palcami o śnieg w trakcie bardziej agresywnej jazdy. Burton daje też możliwość wyboru w kwestii wiązania – prawie wszystkie modele butów są dostępne w dwóch wariantach: z szybkim sznurowaniem BOA lub niezwykle precyzyjnym Speed Zone.

Dla mężczyzn

Początkujący snowboardziści docenią miękkie i wybaczające błędy buty Burton Moto. Jest to jeden z najpopularniejszych na świecie męskich modeli, który zyskał ogromną rzeszę fanów ze względu na swoją funkcjonalność oraz przystępną cenę. Z myślą o bardziej doświadczonych osobach, szukających wrażeń na skoczni czy w snowparku, powstały buty Burton Ruler o średnim flexie i języku zwiększającym siłę wybicia. Z kolei model Photon, dzięki dwustrefowemu systemowi BOA oraz dobrze amortyzowanej podeszwie, pozwala na precyzyjne dopasowanie buta podczas jazdy na przeszkodach lub poza wyznaczonymi trasami. Snowboardzistom, którzy nie tylko jeżdżą, ale również zdobywają z deską na plecach dziewicze tereny, komfort i dobrą przyczepność w trakcie podchodzenia zapewnią bezkompromisowe modele Driver X oraz Tourist.

Dla kobiet

Damskie buty marki Burton są przystosowane do budowy anatomicznej kobiecych stóp i zostały przetestowane przez jedne z najlepszych snowboardzistek na świecie. Miękkie i wybaczające błędy buty Burton Mint szczególnie docenią kobiety, które dopiero zaczynające swoją przygodę ze snowboardem. Burton Limelight to nieco sztywniejszy i bardziej responsywny model, który posiada najważniejsze rozwiązania butów z wyższej półki, zachowując przy tym rozsądną cenę. Buty Burton Felix to precyzyjne dopasowanie oraz gwarancja ciepłych i suchych stóp, które docenią nawet najbardziej wymagające kobiety. Postawiła na nie między innymi Kimmy Fasani.

Buty Step On

Step On to niezwykle intuicyjny i precyzyjny system szybkiego zapinania deski, bez siadania, schylania się czy ściągania rękawic. Wystarczy docisnąć but do wiązania i można ruszać w dół stoku, więc na krótszych trasach oznacza to nawet kilka wyjazdów więcej w ciągu dnia. Stopa jest przytrzymywana aż w trzech punktach, co przekłada się na doskonałą kontrolę nad deską. Buty kompatybilne z systemem zostały wyposażone w dwustrefowy system BOA, dzięki któremu łatwo się ja zakłada, a precyzyjne sznurowanie nie wymaga dużego nakładu siły. Dodatkowa strefa BOA przebiega na wysokości kostki i pozwala na płynną regulację sztywności butów oraz dopasowanie jej do aktualnych potrzeb. W sezonie 2018/2019 Burton wypuścił kilka modeli butów kompatybilnych z wiązaniami Step On: Photon, Ruler i Ion dla mężczyzn, Felix i Limelight dla kobiet oraz Zipline dla dzieci.

Buty Burton, czyli jakość i wygoda

Nowa kolekcja butów Burton urzeka kolorystyką i przemyślanymi rozwiązaniami technicznymi. Niezależnie od poziomu zaawansowania, każdy snowboardzista znajdzie model dopasowany do swoich potrzeb. Na markę Burton stawiają najlepsi sportowcy na świecie, więc jeśli planujesz zakup nowych butów snowboardowych, koniecznie sprawdź jej ofertę.

Tematyka jazdy na desce absolutnie Cię wciągnęła? Sprawdź blog lulagoga.pl i bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie snowboardu.

Źródło zdjęć: lulagoga.pl, pixabay.com, shutterstock.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *