Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka?

[REKLAMA]

Urodziny zorganizowane w domowym zaciszu nie są już żadną atrakcją.

O ile jeszcze do niedawna to rodzice dbali o cały przebieg tego wydarzenia, tak dzisiaj swoje usługi w tym zakresie świadczą wykwalifikowani animatorzy.

Jakieś kilka lat temu nastała moda na urodziny w salach zabaw. Dzięki temu dzieci miały ogrom frajdy zjeżdżając z krętych zjeżdżalni czy bawiąc się w basenach z kulkami. Rodzice zaś cieszyli się z czasu wolnego i rzecz jasna, z czystego mieszkania. Urodziny w tzw. figlolandii trwają około 2 godziny. Tam serwowany jest dzieciom poczęstunek, tort. Animatorzy dbają o rozrywkę – organizują konkursy, zawody, zabawy wszelakiego typu.

Dzisiaj już nie tylko sale zabaw przeżywają prawdziwe oblężenie w celach organizacji urodzin dla dziecka. Rodzice starają się wymyślać coraz to bardziej atrakcyjne, oryginalne wydarzenia. Nierzadko spotkanie takie sprowadza się do uczestnictwa w zajęciach, które cieszą się największym zainteresowaniem malca. Istnieje na przykład możliwość organizacji zamkniętej imprezy tego rodzaju w kinie, teatrze czy muzeum. Ciekawe propozycje mają Domy Kultury, galerie czy parki rozrywki. Coraz częściej urodziny wyprawia się w restauracjach i kawiarniach, które posiadają specjalną ofertę dla najmłodszych gości. Są zresztą i takie, które powstały właśnie z myślą o dzieciach.

Jeśli urodziny organizowane są wiosną lub latem, można z powodzeniem wyprawić je na świeżym powietrzu. Jeśli tylko pozwoli nam na to wyobraźnia, nasze dziecko może szaleć na dmuchanym zamku z tyłu domu, uczestniczyć w zawodach sportowych w pobliskim lesie czy zajadać się smakołykami na pikniku. Tak naprawdę imprezy urodzinowe nie dziwią już w żadnym miejscu. Nawet basen, miejskie parki, place zabaw, kręgielnie, parki linowe czy pola do mini golfa nie są już żadnym zaskoczeniem.

Organizując dziecku urodziny, pod uwagę należy wziąć przede wszystkim nie nasze upodobania, ale jego potrzeby i zainteresowania. Może okazać się, że wycieczka do lasu nie będzie dla niego żadną atrakcją. Dla innych zabawa w Muzeum Ewolucji może nie być zbyt ciekawa, bo na przykład nie zostanie zrozumiana. Dlatego zawsze trzeba patrzeć na wiek dziecka, etap jego rozwoju i pasje. Tylko wtedy takie przedsięwzięcie może zakończyć się pełnym powodzeniem.

Warto jeszcze wspomnieć, że nie wszystkie imprezy urodzinowe mają podobny przebieg. Niektóre rodziny chcą celebrować ten dzień tylko w swoim gronie. Kiedy każdego dnia brakuje nam czasu, prowadzimy ciągły „wyścig szczurów”, nieraz brakuje nam chwili na spokojną rozmowę czy po prostu na budowanie rodzinnych więzi. Urodziny dziecka są więc doskonałą okazją, by cały dzień spędzić tylko razem. Aby nie było jednak nudno, można latorośl zabrać do rodzinnego parku rozrywki. Świetną ofertę urodzinową ma na przykład Farma Iluzji, bo w dzień swojego święta bilet wstępu kosztuje tam tylko 1 złotych. Dotyczy to wszystkich gości, zarówno tych małych, jak i dużych. Przyznacie, że urodziny pełne niezapomnianych wrażeń przez cały dzień to świetna propozycja? Nam bardzo się podoba. Zadbajcie o to, by urodziny dziecka były najmilszym dniem w roku.

Artykuł powstał w oparciu o treści zgromadzone na stronie Parku Rozrywki Farma Iluzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *