Ile kosztuje przeprowadzka?

[REKLAMA]

Niestety nie ma nic za darmo. To samo tyczy się przeprowadzki. Nawet, gdy sam organizujesz swoją przeprowadzkę musisz liczyć się z pewnymi kosztami.

W najlepszym wypadku poniesiesz koszty paliwa, które należy wlać do samochodu. Swoje rzeczy i meble musisz przecież przewieźć. Jednak to najbardziej optymistyczna opcja. Przy założeniu, że wszystkim zajmiesz się sam i posiadasz również własny, odpowiedni do transportu samochód. W praktyce takie scenariusze są rzadkością, a niekiedy można powiedzieć, że niemożliwe. Często goni czas, więc zorganizowanie przeprowadzki w pojedynkę nie jest możliwe. W większości przypadków nie posiadamy odpowiedniego samochodu do przewozu dużych, ciężkich rzeczy. Nie mamy również nikogo znajomego, którzy wyświadczyłby nam przysługę, za darmo użyczając takie auto.

Gdy działasz w pojedynkę

Wówczas ponosisz właściwie koszty transportu. Nawet, gdy musisz wynająć samochód, który przetransportuje Twoje rzeczy, to i tak koszty są niewielkie. Jednak musisz zdawać sobie sprawę z tego, że czas przeprowadzki znacznie się wydłuży. Samodzielnie musisz popakować, poprzenosić i po dotarciu na miejsce – rozpakować rzeczy. Pakowanie również zajmuje wiele czasu. Czasami nawet 3 razy więcej niż sama przeprowadzka. Dlatego jeśli jesteś pewien, że chcesz zająć się tym sam – musisz uzbroić się w cierpliwość i dać sobie dużo czasu. Posegreguj rzeczy, które chcesz zabrać, odłóż te, które są niepotrzebne, przeznaczone do wyrzucenia bądź rozdania. Następnie musisz odpowiednio zapakować rzeczy i zabezpieczyć je przed ewentualnym uszkodzeniem.

Kiedy wynajmujesz firmę transportową

To już trochę większy koszt, ale jednocześnie znacznie większa wygoda dla Ciebie. Cena zależy od wielu czynników: rodzaju auta (w zależności od tego, jaki bagaż przewozisz), ile będzie trwała przeprowadzka, czasu postoju, czy będzie potrzebna pomoc przy załadunku i rozładunku, liczba osób potrzebnych do załadunku i rozładunku, czy przeprowadzka może odbyć się w dni robocze czy też w niedzielę lub święto, czy firma przeprowadzkową ma udostępnić materiały do zapakowania rzeczy itp. Firmy przeprowadzkowe stosują stawkę godzinową w przypadku przeprowadzek w obrębie miasta. Dodatkowo wyceniana jest trasa. Najczęściej jest to ok. 1,5 zł za km. Oczywiście niektóre firmy oferują kompleksowe usługi w zakresie przeprowadzek, np. http://www.przeprowadzki-tom.pl/przeprowadzki-wola/. Wówczas wycena dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb klienta. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z wielu usług z oferty firmy z pewnością otrzymasz rabat. Poza tym zyskasz czas. Całą przeprowadzką zajmą się specjaliści, a Ty będziesz mógł się zająć urządzaniem w nowym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *