Jak kupować ubrania dla noworodków i małych dzieci?

[REKLAMA]

Zakup ubranek dla malutkich dzieci to duża przyjemność, bo te w niewielkich rozmiarach prezentują się zawsze uroczo. Dotyczy to nawet tych najzwyklejszych, a co dopiero takich bardziej ozdobnych. Poza tym sama świadomość, że kupuje się coś dla dziecka jest bardzo przyjemna.

Robienie zakupów to zarazem trudny obowiązek, z którym jest niekiedy sporo dylematów, bo nie wiadomo, ile i czego kupić, jaki rozmiar wybrać. Nie da się też ukryć, że jest to wydatek. I to wcale niemały. Jeśli będzie się pamiętać o kilku zasadach, to wybierając ubrania dla dzieci mniej popełni się błędów i nie wyda się nazbyt wiele. Pozostanie sama radość z nabywania nowych rzeczy.

Przede wszystkim nie należy gromadzić wielu rzeczy w najniższym rozmiarze. Zazwyczaj dla noworodka kupuje się kilka kompletów podstawowych ubranek (body, pajacyki, śpioszki) w rozmiarze 56. Dla niektórych dzieci mogą być one nieco za duże, ale nie ma się co martwić, szybko to się zmieni i będą one odpowiednie. W ciągu od 2 do 4 miesięcy rozmiar ten stanie się za mały i zacznie się zakładać rzeczy w rozmiarze 62. Tych już można kupić trochę więcej, w tym też trochę takich bardziej ozdobnych.

Warto też wiedzieć, że jeśli bobas ma być większy, czyli blisko 4 kg, to najlepiej kupić od razu ten większy rozmiar. Wybierając ubrania dla noworodków, zwracać należy głównie uwagę na ich jakość, a także, czy są miękkie i czy nie ma w nich nic, co mogłoby uwierać. Warto też myśleć o przewijaniu oraz ubieraniu dziecka i wybrać body z zapięciem na brzuszku czy też kopertowe oraz śpioszki z zapięciami na nogawkach. Każdą rzecz przed pierwszym użyciem należy wyprać w delikatnym proszku do prania.

Rzeczy, jakie musi mieć małe dziecko to body oraz pajacyki, śpioszki oraz kaftaniki, tego wszystkiego warto mieć nawet po 10 sztuk, by nie musieć zbyt często zajmować się praniem. Inne niezbędne ubranka dla dziecka to cienkie czapeczki i skarpetki. Na chłodniejsze miesiące warto kupić mu kombinezon oraz cieplejszy pajacyk. Niezbędny też będzie kocyk.

Zabawek dla malucha nie trzeba wiele na początku. Najważniejsza jest ta do wózeczka, bo uprzyjemnia mu czas i stymuluje jego rozwój. Rodzina i znajomi zwykle kupują ich sporo w prezencie. Dokupi się tylko to, czego nie będzie. Podobnie należy podejść do sprawy, kiedy kupuje się ubranka dla noworodka i też nie gromadzić zbyt wiele rzeczy w większych rozmiarach.

Być może otrzyma się co nieco w prezencie i zakup przynajmniej części niektórych rzeczy stanie się zbędny. Zaoszczędzi się w ten sposób pieniądze, które z pewnością przydadzą się na inne cele niż na ubranko, które dziecko zdąży założyć raz czy dwa zanim z niego wyrośnie. Jeśli ma za dużo rzeczy, to tak niekiedy jest. Każdy wie, jak wiele pieniędzy pochłaniają zakupy dla dziecka, więc często otrzymuje się różne rzeczy od rodziców, rodziny oraz znajomych. Warto się także pilnować, by nie robić impulsywnych zakupów. Najlepiej mieć listę, jak idzie się do sklepu. Impulsywność w tym przypadku może przyczynić się do niepotrzebnych wydatków.

Artykuł przygotowany przez
Artykuł przygotowany przez sklep internetowy z odzieżą dziecięcą Lencia – wszystko, czego potrzebuje Twoje dziecko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *