Jaką piłę spalinową kupić do 1000 zł?

[REKLAMA]

Do pracy w ogrodzie potrzebujesz wydajnych narzędzi, które umożliwią Ci szybkie i bezpieczne wykonanie zaplanowanych działań. Jeśli chcesz przyciąć gałęzie albo ściąć drzewo to przyda Ci się piła spalinowa. W tym tekście podpowiadamy jak wybrać odpowiedni sprzęt.

Jak wybrać dobrą piłę spalinową?

Jeśli szukasz wydajnego i trwałego urządzenia które sprawdzi się w Twoim ogrodzie lub gospodarstwie, to na początku warto jest się zastanowić do czego konkretnie będziesz używać sprzętu. Musisz zdecydować czy będzie korzystać z niego często, czy wręcz przeciwnie, będziesz jej używać sporadycznie. Parametry urządzenia warto dopasować do tego co będziesz wykonywać. Do przycinania gałęzi wystarczy Ci słabsza pilarka, jeśli jednak planujesz często ścinać grube konary to musisz wybrać urządzenie o dużej mocy. Jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, żeby kupić wybrane urządzenie to przyda Ci się szybka gotówka.

Jakie parametry są istotne przy wyborze piły spalinowej?

Najważniejszą cechą jest moc silnika. Czym wyższa, tym urządzenie umożliwi Ci wykonanie trudniejszych czynności. Jednak nie ma co popadać ze skrajności w skrajność i nie warto wybierać bardzo mocnego urządzenia, jeśli planujesz tylko sporadycznie przycinać gałęzie w ogrodzie. Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę na to ile waży. Czym wyższa waga, tym mocniejsza jest pilarka. Urządzenia przeznaczone do pracy w trudnych warunkach mogą ważyć aż 10 kg lub więcej. Istotne jest to, żeby wybrać takie urządzenie, które umożliwi komfortową pracę.

Kolejnym parametrem, który należy wziąć pod uwagę jest długość prowadnicy urządzenia. Ta cechy bezpośrednio wpływa na możliwości urządzenia. Do lżejszych prac wystarczy piła z prowadnicą około 35 cm. W łatwością wykonasz nią podstawowe prace w ogrodzie czy sadzie. Jeśli jednak planujesz wycinkę grubych pni to przyda Ci się piła z prowadnicą o długości 40-45 cm. Jeśli brakuje Ci pieniędzy, żeby kupić wybrane urządzenie to przyda Ci się szybka gotówka.

Które modele są warte uwagi?

Obecnie na rynku można znaleźć dużo modeli, jednak warto dopasować urządzenie do swoich potrzeb. Jeśli szukasz uniwersalnego urządzenia, które świetnie się sprawdzi nie tylko w lżejszych czynnościach, ale też umożliwi Ci ścinanie średnich i większych drzew to zdecyduj się na Stihl MS 170. To bardzo mocna i wytrzymała pilarka, która umożliwi Ci wykonanie każdej zaplanowanej czynności. Do lżejszych prac możesz wybrać DEMON CS-65T. To kompaktowy sprzęt, który wykorzystasz do prac w ogrodzie lub przydomowym sadzie. Do prac, które wymagają dużej mocy urządzenia świetnie sprawdzi się Stiga SP 386. Ta pilarka umożliwi Ci ścięcie praktycznie każdego drzewa. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, żeby kupić wymarzony sprzęt to przyda Ci się szybka gotówka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *