Rzęsa rzęsie nie równa – O tym, jak dbać o rzęsy naturalnie

[REKLAMA]

Pielęgnacja to czasami przykry obowiązek. Krem, maska, odżywka, znowu krem, tonik… kosmetykom nie widać końca. A efekty są jakie są. Nic dziwnego, że nawet nie wpadnie nam na myśl, żeby zadbać jeszcze o rzęsy. Przecież maskara wystarczy, prawda?

Na codzienną pielęgnację poświęcamy bardzo dużo czasu zarówno wieczorem, jak i rano. Trudno wygospodarować w tak napiętym grafiku jeszcze czas na dbanie o rzęsy. Minimalizujemy ilość zabiegów, jakie musimy wykonać, aby mieć wyraziste spojrzenie – tusz do rzęs i doklejane kępki na specjalną okazję to szczyt. Chcę jednak udowodnić, że można mieć piękne spojrzenie bez stosu dodatkowych kosmetyków i godzin spędzonych u kosmetyczki. Mam na to sposób!

Codzienna delikatność

Rzęsy są bardzo delikatne. Nawet dużo bardziej niż włosy, które też można przesuszyć i przepalić nadmierną i nieumiejętną stylizacją. Co prawda nie prostujemy rzęs i nie kręcimy z nich loków. To nie oznacza, że nie należy się im odrobina delikatności. Demakijaż – tylko łagodnym płynem micelarnym, bez silikonów, substancji silnie myjących, alkoholi i parabenów. Co ważne, rzęsy nie lubią, jak się je czochra, tarmosi, pociera, skubie, ciągnie… Ważna jest delikatność w naszych działaniach. I płyn micelarny na to pozwala, bo wystarczy namoczyć wacik, przyłożyć go do oka na kilka sekund i makijaż schodzi jak za dotknięciem magicznej różdżki.

Odżywka do rzęs, i to już!

Możemy być bardziej delikatni, prawidłowo zmywać makijaż, odstawić wodoodporne kosmetyki, przestań przedłużać rzęsy itd. To jednak nie wystarczy, żeby przywrócić rzęsom zdrowie, zregenerować je i upiększyć. Więc co trzeba zrobić?

Ja polecam odżywki do rzęs. Tylko nie pierwsze lepsze, z drogerii, za równowartość kawy na stacji benzynowej. Dobry produkt jest w cenie i wiem o tym, bo sama ostatnio szukałam czegoś dla siebie. Jeśli nie wiecie, gdzie szukać i czym się kierować to zajrzyjcie na ten ranking odżywek do rzęs – dużo wiedzy w prostej i przejrzystej formie, a do tego lista polecanych produktów. Pamiętajcie, żeby zwracać uwagę na skład i aplikator. Serum powinno mieć nie tylko składniki pobudzające wzrost, ale też jakiś odżywczy ekstrakt roślinny. Im prostszy skład, tym lepsze działanie. A im cieńszy aplikator, tym większa precyzja i skuteczność, więc szukajcie odżywek z pędzelek jak u eyelinera. Liczy się każdy szczegół!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *