Jak przygotować mieszkanie na kota

Zdecydowałeś, że w twoim mieszkaniu pojawi się nowy domownik i będzie to kot? Gratulujemy dobrego wyboru. Koty są bardzo wdzięcznymi zwierzętami, które jednak zachowują swój indywidualny charakter. Musisz być na to przygotowany, tak samo jak na to, że w pewnych sytuacjach to Ty im będziesz się musiał podporządkować, a nie odwrotnie.

Wróćmy jednak do zasadniczego pytania, czyli jak przygotować swoje mieszkanie.

Balkon – jeśli posiadasz balkon, bezwzględnie powinien on być zabezpieczony siatką. Siatka chroni kota przed wyskoczeniem z balkonu. Pamiętaj o tym, że każdy kot jest drapieżnikiem i łowcą, działającym instynktownie. Przelatujący ptak czy inny kot na trawniku na dole. Różne sytuacje mogą go skłonić do tego, aby podejmować z pozoru nieracjonalne zachowania. Siatka zamocowana od dołu balkonu do samej góry, pozwoli go skutecznie ochronić przed samym sobą.

Kuweta – to bardzo ważny element współżycia z kotem i zachowania porządku i higieny w mieszkaniu. Najwygodniejsze dla człowieka są kuwety zabudowane. Posiadają one specjalne drzwiczki i daszek. Oprócz tego, że pozwalają ograniczyć widok załatwiającego się kota, sprawiają że żwirek nie jest tak roznoszony po mieszkaniu, a nieprzyjemne zapachy są mniej uciążliwe.

Karma dla kota – kot powinien mieć zbilansowaną dietę, na którą składa się karma mokra i sucha. Wybieraj karmy, które mają wysoką zawartość mięsa. Popularne karmy, również te reklamowane w telewizji, mają zaledwie 4 procent mięsa w składzie. Resztę stanowią zboża i wypełniacze, tak samo niedobre dla diety kota, jak i dla diety człowieka.

1 thought on “Jak przygotować mieszkanie na kota”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *