Pielęgnacja skóry pod oczami – jak się za nią zabrać?

[REKLAMA]

Okolice oczu to fragment twarzy, który najszybciej zdradza nasz wiek – zwłaszcza w przypadku kobiet. Właśnie dlatego warto zacząć dbać o nie jak najwcześniej, przeciwdziałając efektom upływającego czasu. Jak zachować młody wygląd na długo, bez konieczności poddawania się kosztownym zabiegom?

Naturalne sposoby na świeży i młody wygląd

Istnieje wiele składników pochodzących z natury, na bazie których możemy przygotować domowej roboty kosmetyki sprzyjające zdrowemu wyglądowi skóry pod oczami. Tego typu naturalny krem przeciwzmarszczkowy pod oczy może zawierać np. olej kokosowy, wyciąg ze świetlika, napar z białej lub zielonej herbaty czy olejek z awokado. Regeneracji skóry sprzyjają także zimne kompresy i stosowanie okładów z zielonego ogórka. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji konieczna jest oczywiście przede wszystkim dbałość o zdrowy tryb życia. Odpowiednia dieta, bogata w warzywa i owoce, ale także świeże ryby, to absolutna podstawa. Dodatkowo z pewnością pomogą nam delikatne, regularnie wykonywane masaże, nawilżanie (nie tylko powierzchniowe), a także spożywanie produktów zawierających witaminę E. Pamiętajmy, że za zmarszczki pod oczami odpowiada nie tylko wiek, ale także długotrwałe zmęczenie i niedostateczna ilość snu, stres czy spędzanie znacznej ilości czasu przed komputerem. Utracie kolagenu sprzyjają także nieodpowiednie nawodnienie organizmu i częsta ekspozycja skóry na słońce.

Kiedy należy zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy pod oczy?

Kosmetyki odmładzające stosowane do pielęgnacji delikatnej skóry pod oczami zwykle przywodzą na myśl dojrzałe kobiety. To jednak błędny trop. Szukając preparatu, jakim jest krem przeciwzmarszczkowy pod oczy, z łatwością możemy natrafić nawet na kosmetyki przeznaczone dla dwudziestoparolatek – i nie ma w tym nic niepokojącego. Warto wiedzieć, że produkcja kolagenu przez organizm zostaje w znacznym stopniu ograniczona około 25. roku życia. Jest to moment, w którym skóra zaczyna ulegać widocznym przemianom, dlatego warto sięgnąć wówczas po tego typu kosmetyk, nie czekając na pierwsze widoczne oznaki starzenia się skóry. Wśród dostępnych w drogeriach kremów przeciwzmarszczkowych pod oczy znajdziemy bez problemu kosmetyki przeznaczone do stosowania przez przedstawicielki wszystkich kolejnych grup wiekowych. Z wyborem pierwszego preparatu nie należy zatem zwlekać – im wcześniej podejmiemy odpowiednie działania dążące do wyeliminowania przyszłych zmarszczek, tym lepiej dla naszej skóry i zachowania młodego wyglądu. Porada dla początkujących użytkowniczek: krem przeciwzmarszczkowy pod oczy zawsze powinien być wklepywany, a nie wcierany w skórę – w ten sposób skuteczniej unikniemy przedwcześnie pojawiających się zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *